OKS Kaszuby, GOSRIT Luzino i Amator Gościcino w I lidze WLPN

• autor: blekitni-wejherowo, 2013-08-13 20:36

W piątek 16 sierpnia został rozegrany turniej barażowy o prawo udziału w I lidze WLPN - edycja jesień 2013. W turnieju wystąpiło 9 drużyn, które w wyniku losowania zostały podzielone na 3 grupy.

Trzeba przyznać że sportowo turniej stał na bardzo dobrym poziomie, również organizacyjnie wszystkie nowe drużyny pokazały klasę i co najważniejsze mimo dużej stawki rozgrywanego turnieju wszystkie mecze toczone były w duchu fair play.

Poniżej relacja i wyniki

Mecze grupowe :

Mimo tego że w dziewięciu meczach grupowych padł tylko jeden remis, mecze te były bardzo wyrównane, a o wygranej decydowały szczegóły.

Najlepiej w tej fazie rozgrywek zaprezentował się zespół Centrum Wejherowo który pokazał fajną ofensywną piłke i nieoczekiwanie pokonał w swoim pierwszym meczu GOSRIT Luzino, a potem pewnie wygrał z 4 Pory Roku. Centrum Wejherowo zajęło pierwsze miejsce w grupie C, a GOSRIT dzięki wygranej z 4 Pory Roku musiał się zadowolić drugim miejscem.

Dobre wrażenie zrobił też Dark Team. Zespół ten grał bardzo dojrzale, dzięki zespołowej grze długo utrzymywał się przy piłce i kontrolował przebieg wydarzeń na boisku. W grupie B Dark Team rywalizował o pierwsze miejsce w grupie z OKS Kaszuby, obie drużyny miały już na rozkładzie Pegaz  Football Team i w ostatnim meczu grupowym spotkały się w bezpośrednim pojedynku. Jedyny w tej fazie rozgrywek remis dał pierwsze miejsce w grupie zespołowi Dark Team.

W grupie A spotkały się dwa zespoły z Gościcina : Amator i ProFan. Okazało się że mecz pomiędzy tymi drużynami decydował o pierwszym miejscu w grupie, bo wcześniej obie drużyny poradziły sobie z New Orleans. Mecze pomiędzy Amatorem i ProFanem zawsze są zacięte, nie inaczej było i tym razem, a o jedną bramkę lepszy okazał się ProFan.

Po meczach grupowych pożegnały się z turniejem następujące zespoły : New Orleans, Pegaz Football Team i 4 Pory Roku

Wyniki meczów grupowych :

Tabela po meczach grupowych

Grupa A :
1. ProFan Gościcino         6 pkt       3-1

2. Amator Gościcino        3 pkt       2-1

3. New Orleans                   0 pkt       1-4

1. Dark Team                       4 pkt      3-1

2. OKS Kaszuby                  4 pkt      2-1

3. Pegaz Football Team   0 pkt     2-5

Grupa C
1. Centrum Wejherowo   6 pkt     4-1

2. GOSRIT Luzino             3 pkt     2-2

3. 4 PORY ROKU              0 pkt     1-4

Mecze finałowe :

W meczach finałowych nieoczekiwanie żadna drużyna która zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie nie wygrała i z awansu do I ligi WLPN cieszyli się piłkarze OKS Kaszuby, GOSRIT Luzino i Amatora Gościcino.

Jako pierwsi awans uzyskali gracze z OKS Kaszuby. Mecz z ProFanem rozstrzygnęła właściwie jedna akcja. Na pierwszy rzut oka niepozornie wyglądający zawodnik OKS-u zdecydował się na rajd prawą stroną boiska, jakież było zaskoczenie rywali, jak po minięciu jednego zawodnika, minął też dwóch kolejnych i co najważniejsze zakończył swoją akcję golem. Potem OKS głównie się bronił, ProFan atakował jednak nie znalazł sposobu na dobrze grającą tego dnia w defensywie drużynę Kaszubów.

Drudzy do rywalizacji finałowej przystąpili gracze Dark Teamu i GOSRIT-u Luzino. Lepiej mecz rozpoczął się dla Dark Teamu, szybko objęte prowadzenie i to co działo się w meczach grupowych wydawało się przesądzać o wyniku rywalizacji. Dopóki jednak piłka w grze ... no właśnie dopóty walczyli piłkarze z Luzina. Ambitna postawa GOSRIT-u została nagrodzona bramką wyrównującą, którą strzelił nestor tej drużyny Pan Liedigk. W konkursie rzutów karnych bohaterem został bramkarz z Luzina który nie dość że super spisywał się w bramce to jeszcze sam pewnie wykorzystał rzut karny.

W ostatnim meczu finałowym trudno było wskazać faworyta. Z jednej strony niesamowicie ograny zespół Amatora Gościcino, z drugiej super grający w rozgrywkach grupowych Centrum Wejherowo. Doświadczenie wzięło jednak górę. Spokojna gra piłkarzy z Gościcina, błysk geniuszu zawodnika który strzelił gola na 1-0 z rzutu wolnego, potem drugi gol i zasłużone zwycięstwo w finale.

Wyniki meczów finałowych

Podsumowanie

Turniej barażowy prawdopodobnie rozgrywaliśmy pierwszy i zarazem ostatni raz. Od edycji jesień 2013 dwa ostatnie zespoły z I ligi automatycznie spadają do drugiej ligi, a dwa pierwsze zespoły z II ligi automatycznie uzyskują awans do I ligi.

Przebieg rywalizacji potwierdził jednak słuszność podjętej przez nas w czerwcu decyzji o organizacji tego typu turnieju. Warto było dać szansę nowym drużynom na grę w I lidze. Wiele zespołów które rozpoczyna przygodę z naszą ligą pokazała się z bardzo dobrej strony i z pewnością nie tylko trójka która uzyskała awans poradziłaby sobie w I lidze. Widać że w składach drużyn oprócz typowych amatorów są też zawodnicy którzy z niejednego piłkarskiego pieca jedli chleb. Dla nas jako organizatorów jest to tylko powód do dumy, gdyż nie ukrywamy że mimo amatorskiego charakteru rozgrywek chcielibyśmy żeby poziom naszej ligi był jak najwyższy.