Logowanie

Aktualności

Amator na czele.

• autor: blekitni-wejherowo, 2013-09-01 08:32

Byli tacy którzy już po meczach pierwszej kolejki zaczęli stawiać prognozy na temat miejsc poszczególnych drużyn na zakończenie sezonu. Jak się jednak po raz kolejny w naszych rozgrywkach okazało takie rozważania wielkiego sensu nie mają.

Wiele drużyn z naszej ligi ciągle jest jeszcze na etapie budowania swojego optymalnego składu, a część zawodników dopiero wraca do gry po wakacjach.

Poza tym jak to w piłce amatorskiej niespodzianki były, są i pewnie będą ... No ale wróćmy do meczów drugiej kolejki ...

ZDJĘCIA Z MECZÓW 2 KOLEJKI

Poniżej relacja z 2 kolejki I ligi WLPN jesień 2013

...

W pierwszym meczu tej kolejki spotkał się niespodziewany lider Nowy Dwór Wejherowski z GOSRIT-em Luzino. Pisanie o tym, że mecz który zakończył się wynikiem 6-1 był wyrównany byłoby z pewnością przesadą, ale faktem jest, że zawodnicy z Nowego Dworu aż tak źle nie grali, z tym że nie znaleźli sposobu na świetnie dysponowanego w tym dniu Maxa Graczyka który wbił im aż 4 gole.

FRAGMENT MECZU GOSRIT - NDW

W drugim spotkaniu doszło do meczu faworyta rozgrywek zespołu Chopina Wejherowo z Błękitnymi Wejherowo. Mało pewnie było takich którzy wierzyli, że drużynie Błękitnym uda się w tym meczu coś ugrać. Boisko jednak pokazało, że w naszej lidze przy odpowiednim zaangażowaniu wszystkich zawodników punkty można urwać każdemu. Błękitni w pierwszej połowie bardzo mądrze się bronili, a po jednej ze swoich zespołowych akcji Daniel Darznik strzelił gola dającego prowadzenie. Wprowadziło to trochę nerwowości w szeregi zespołu Chopina, który najwyraźniej nie spodziewał się takiego przebiegu meczu.

Po przerwie jednak role się odwróciły. To Błękitni zaczęli grać bardzo chaotycznie, popełniając sporo prostych błędów. Na szczęście dla tego zespołu gracze Chopina zdołali wykorzystać tylko dwa z nich. Najpierw Daniel Klawikowski strzelił gola niemal z połowy boiska, a potem gola na 2-1 strzelił Michał Brzózka. Kiedy jednak wydawało się, że kolejne gole dla Chopina to kwestia czasu Kuba Przybylski w dość ekwilibrystyczny sposób doprowadził do wyrównania. W końcówce obie drużyny miały jeszcze swoje szanse jednak żaden gol już nie padł i mecz zakończył się remisem 2-2.

GOL D. KLAWIKOWSKIEGO

W meczu Amatora Gościcino z Kąpinem tylu goli nie było jednak emocji równie dużo. W krótkiej co prawda ale jednak obejmującej już około 100 meczów historii WLPN bezbramkowego remisu jeszcze nie mieliśmy. Na taki właśnie wynik zanosiło się przez bardzo długi okres w meczu Amatora z Kąpinem. Obie drużyny co prawda stwarzały sytuacje do zdobycia goli, jednak albo bardzo dobrze spisywali się bramkarze, albo po prostu napastnicy nie trafiali w bramkę. Na pięć minut przed końcem swój celownik wyregulował jednak kapitan Amatora Mateusz Białk i strzelając gola na 1-0 nie tylko zapewnił drużynie zwycięstwo, ale także miejsce lidera po drugiej kolejce. W trzeciej kolejce czeka nas więc prawdziwy szlagier mecz dwóch drużyn które jeszcze nie straciły punktu Amator Gościcino - San Marino.

GOL M. BIAŁKA

Na zakończenie drugiej kolejki na boisko wybiegły drużyny Jamy Zła i OKS-u Kaszuby. Mecz ten był popisem kapitana Jamy Zła Karola Pionka, który strzelił wszystkie trzy bramki dla swojego zespołu. Najwyraźniej Karolowi posłużyła obecność na tym spotkaniu Twojej Telewizji Morskiej :). Dla OKS-u trafił Arek Janor i mecz zakończył się wynikiem 3-1. Tak więc beniaminek naszej ligi po raz kolejny przekonał się że o punkty będzie w niej na prawdę trudno. Co więcej terminarz tej drużyny na kolejne mecze do najłatwiejszych nie należy. Już za tydzień mecz z Chopina Wejherowo, który z pewnością nie będzie chciał już tracić punktów potem pauza, a w 5 kolejce mecz z Amatorem Gościcino.