Dark Team z kompletem zwycięstw na czele II ligi WLPN

• autor: WLPNII, 2013-09-01 15:04

Za nami druga kolejka zmagań w ramach II-ligowych rozgrywek Wejherowskiej Ligi Piłki Nożnej. I tym razem zawodnicy wykazali się świetną grą i boiskową kulturą, co podczas meczów którym towarzyszą wielkie emocje i zacięta rywalizacja jest rzadkim widokiem.

ZDJĘCIA Z MECZÓW 2 KOLEJKI

Poniżej relacja z meczów 2 kolejki II ligi WLPN

Pierwszy gwizdek usłyszeliśmy w szlagierowym pojedynku dwóch faworytów do awansu, w którym na przeciwko siebie stanęły ekipy Centrum Wejherowo i Dark Team, czyli ścisła czołówka drugoligowych poczynań. Od samego początku miało miejsce obustronne badanie przeciwnika, obie drużyny w początkowych fragmentach gry grały bardzo zachowawczo i nie chciały podjąć ryzyka. Pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze Centrum Wejherowo, którzy zdobyli bramkę tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. W drugiej połowie podrażniony mocno tym faktem Dark Team zaczął odrabiać straty. Ostatecznie po bramkach Michała Zajka oraz Leszka Potrykusa mecz zakończył się rezultatem 2:1 dla Dark Team, co pozwoliło umocnić się drużynie z Redy na pozycji lidera z dorobkiem 6 punktów i stosunkiem bramek 11:2.

Kiepski początek sezonu notuje zespół Sharks, który poniósł drugą porażkę z rzędu - tym razem z drużyną New Orleans i okupuje ostatnie miejsce w tabeli. Zwycięzcy na boisku czuli się bardzo pewnie, co przełożyło się na końcowy wynik (4:2) i  po nieudanym debiucie dało możliwość  przesunięcia się na miejsce tuż za podium.

Zespół New Orleans w drodze po swoje pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach WLPN.

Na zakończenie drugiej kolejki nieudany debiut w lidze zanotowali młodzi zawodnicy z teamu Pegaz. W pierwszym dla nich meczu sezonu musieli uznać wyższość doświadczonych 4 Pór Roku. Sam pojedynek stał na bardzo wyrównanym poziomie, a losy spotkania rozstrzygnęły się w samej końcówce, gdzie składne akcje i następujące po sobie dwa szybkie trafienia Arkadiusza Kątnego i Łukasza Pudliszewskiego pozwoliły odskoczyć na dwubramkowe prowadzenie. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Jakubowi Strelau  udało się strzelić kontaktową bramkę, lecz zabrakło czasu, aby ten mecz przynajmniej zremisować. Po sromotnej porażce w pierwszym meczu z Dark Team(1:9) zespół 4 Pór Roku może zapisać sobie trzy oczka po zwycięstwie 5:4.

Protokoły meczowe 2 kolejki II ligi WLPN :

30 sierpień 2013 - piątek

17.30 – Centrum Wejherowo – Dark Team 1-2

Bramki: R. Grzenkowicz – M. Zajk, L. Potrykus

18.20 – Sharks – New Orleans 2:4

Bramki: T. Pozorski (z karnego), M. Leżyński – D. Bobkowski (z karnego), M. Mazur, D. Cirocki, Bieszke

19.10 – Pegaz Football Team – 4 Pory Roku 4:5

Bramki:J. Szmidtka, M. Klajnszmit, M. Stein, J. Strelau – S. Krauze, P. Zohol, A. Śiwa, A. Kątny, Ł. Pudliszewski