1 kolejka - I liga WLPN - wiosna 2014

• autor: blekitni-wejherowo, 2014-04-06 08:52

Każdy z pięciu meczów rozegranych w pierwszej wiosennej kolejce I ligi WLPN był bardzo wyrównany. O zwycięstwach poszczególnych drużyn decydowały szczegóły, trochę więcej zimnej krwi w kluczowych sytuacjach, większy spokój no i oczywiście posiadane indywidualności.

ZDJĘCIA Z 1 KOLEJKI

Poniżej szczegóły

5 kwiecień 2014 (sobota) - I liga

16.50 - 17.40 - ProFan Gościcino - Dark Team 4-3

Bramki : Patryk Szymański 4 - Karol Jakubczak 2, Mateusz Kamiński 1

Żółte kartki : Marcin Marciński (Dark Team)

Czerwona kartka : Kamil Wołosewicz (Dark Team) - niesportowe zachowanie po zakończeniu spotkania

FRAGMENT MECZU

17.40 - 18.30 - KTS-K GOSRIT Luzino - Nowy Dwór Wejherowski 2-4 (0-2)

Bramki : Piotr Jasielski 1, Krzysztof Kędziora 1- Paweł Gniewkowski 2 (w tym jedna z karnego), Patryk Fleming 2

Żółte kartki : Michał Brzeski, Mikołaj Kędziora (obaj Luzino)

Czerwona kartka : Krzysztof Buczak (Luzino) - zatrzymanie piłki lecącej do bramki ręką

18.30 - 19.20 - Chopina Wejherowo - OKS Kaszuby 1-0

Bramki : Dawid Łaga

Żółte kartki : Adrian Chiliński, Krystian Krampa, Szymon Zając (Chopina) Piotr Lesnów (OKS)

FRAGMENT MECZU

19.20 - 20.10 - Jama Zła - San Marino 3-2 (0-1)

Bramki : samobójcza, Czoska, Pionk - Kwidziński, Macholl

Żółte kartki : Dariusz Kupc, Patryk Żyła (Jama Zła), Daniel Richert, Karol Macholl (San Marino)

FRAGMENT MECZU

20.10 - 21.00 - Amator Gościcino - Kąpino 3-1 (1-0)

Bramki : Michał Hewelt, Mateusz Białk 2 (w tym jedna z karnego) - Łukasz Kwaśnik

Żółte kartki : Krzysztof Kurkowski (Amator), Kuba Fornal (Kąpino)

Czerwona kartka : Łukasz Kwaśnik (za dwie żółte)

Podsumowanie kolejki :

Największą niespodzianką pierwszej kolejki jest zwycięstwo Nowego Dworu Wejherowskiego z wicemistrzem poprzedniej edycji GOSRIT-em Luzino. Drużyna z Nowego Dworu gra w naszej lidze od samego początku. W pierwszej edycji przegrała wszystkie mecze i zajęła ostatnie 9 miejsce, w drugiej edycji gra tego zespołu była już zdecydowanie lepsza, 4 wygrane mecze na 11 i 8 miejsce na koniec rozgrywek. W ostatniej edycji 2 zwycięstwa, 2 remisy i 4 porażki, co dało 6 miejsce. Warto dodać że zimą NDW zajął drugie miejsce w świątecznym turnieju WLPN na sali w Szemudzie. Widać zatem, że ta drużyna rozwija się bardzo harmonijnie i z pewnością może jeszcze w tym roku namieszać.

Z porażki wicemistrzów z Luzina zadowoleni są pewnie pozostali kandydaci do tytułu. Amator Gościcino nie bez trudu ale jednak pokonał Kąpino. Chopina Wejherowo również nie miało łatwej przeprawy z zespołem OKS-u Kaszuby. Nietypowy jak na nasze rozgrywki wyniki 1-0, jest z pewnością zasługą świetnej dyspozycji obu bramkarzy. OKS jeszcze jesienią był drużyną której bramki strzelał kto chciał i jak chciał, ale jeśli w bramce tego zespołu regularnie będzie się pojawiał Michał Katzor to ten zespół może się przeciwstawić praktycznie każdemu w naszej lidze.

Sporo emocji było zgodnie z przewidywaniami w meczu Jamy Zła z San Marino. Piękny gol Karola Pionka z rzutu wolnego zadecydował o minimalnej wygranej Jamy. Zespół ten podobnie jak NDW uczestniczy w naszych rozgrywkach już po raz czwarty, w poprzednich trzech edycjach zajmował 3, 5 i 3 miejsce, kto wie może tym razem chłopcy z Jamy powalczą o jeszcze lepszy wynik.

Do grona drużyn które inaugurację uznają za udaną dopisać należy również zespół ProFana Gościcino, który po bardzo emocjonującym meczu pokonał Dark Team 4-3. Gwiazdą tego meczu był Patryk Szymański, który w swoim ligowym debiucie strzelił 4 gole.

TABELA PO 1 KOLEJCE