Logowanie

Aktualności

2 kolejka - II liga WLPN - wiosna 2014

• autor: WLPNII, 2014-04-13 13:49

Druga kolejka WLPN II już za nami, rozegrane zostały cztery mecze, cztery drużyny mogą dopisać sobie zdobyte trzy punkty. Emocji nie brakowało, zobaczyliśmy 21 goli, jedną czerwoną kartkę oraz wiele naprawdę interesujących akcji podbramkowych. Mogliśmy również zobaczyć w akcji pauzujący w zeszłym tygodniu zespół LZS Donimierz.

Poniżej szczegóły

...

11 kwiecień 2014 (piątek) - II liga

17.50 - 18.40 - Pegaz Football Team - New Orleans                3-1 (3-0)

Bramki : Jakub Szmidtka 2, Radek Szczepaniak - Krzysztof Pestilenz

Żółte kartki : Wikliński, Biedzie (obaj New Orleans)

18.40 - 19.30 - Bożepole Małe - 4 Pory Roku                              5-2 (3-0)

Bramki : Łukasz Pudliszewski 3, Tomek Trocki, Adam Siwa - Gosz, Jaromir Jeżowski

Żółte kartki : Gosz (4 Pory Roku)

19.30 - 20.20 - Błękitni Wejherowo - Centrum Wejherowo    3-2 (2-1)

Bramki : samobójcza, Dariusz German, Michał Michałowski - R. Grzenkowicz, Jarek Pionk

Żółte kartki : Tomasz German (Błękitni), Semreu, Leżyński (obaj Centrum Wejherowo)

20.20 - 21.00 - LZS Donimierz - Her - Met Rumia                     4-1 (0-1)

Bramki : Sławek Frankowski, Daniel Polaszek 2, Kamil Kanczkowski - Tomasz Próchniak

Żółte kartki :

Czerwona kartka : Patryk Grochowski (Her - Met Rumia)

Podsumowanie 2 kolejki :

Drugą kolejkę WLPN II rozpoczął mecz lidera tabeli Pegaz Football Team z drużyną New Orleans. Jak na lidera przystało, zespół Pegaza szybko rozpoczął strzelanie bramek, do przerwy strzelił aż 3 (dwa razy drogę do bramki znalazł Szmidtka i raz Szczepaniak), nie tracąc ani jednej. Druga połowa wyglądała już inaczej, Pegaz dalej prowadził grę, jednak nie stwarzał już klarownych sytuacji i nie powiększył swojego konta bramkowego, natomiast New Orleans zdobył honorową bramkę - strzelił ją Pestilenz.

W kolejnym spotkaniu zmierzyły się 4 Pory Roku oraz Bożepole Małe. Drużyna z Bożegopola zagrała bez zmienników i mimo utraty wielu sił i delikatnej kontuzji jednego z zawodników, z tej rywalizacji wyszła zwycięsko. Pierwsza połowa w wykonaniu 4PR wyglądała nieco chaotycznie, zupełnie inaczej niż w pierwszej kolejce w spotkaniu z Błękitnymi. Bramkarza 4 Pór Roku aż trzykrotnie pokonali w pierwszej połowie zawodnicy Bożegopola (2x Trocki, Pudliszewski). W drugiej 4PR odpowiedziały dwoma trafieniami (Gosz, Jeżowski), ale również stracili dwie bramki (Pudliszewski i Siwa). Wynik 2-5 dla Bożegopola i awans tej drużyny w naszej tabeli.

Najciekawszy mecz rozegrany został pomiędzy Centrum Wejherowo a Błękitnymi Wejherowo. Akcje w obie strony, dużo walki, jak i mądrej i - nie bójmy się tego słowa - technicznej gry, tak można podsumować jednym zdaniem to spotkanie. Wynik do przerwy 2-1 dla Błękitnych, Centrum Wwo nie zamierzało się jednak poddawać i zaatakowało po przerwie i nawet doprowadziło do remisu, jednak końcówka należała dla Błękitnych i wygrali oni to spotkanie 3-2.

W ostatnim meczu drugiej kolejki obejrzeliśmy znany już nam zespół HER-METu Rumia oraz debiutujący w naszych rozgrywkach LZS Donimierz. Wynik otworzył zawodnik z Rumii - drogę do bramki znalazł Próchniak. Później oprócz czerwonej kartki dla zawodnika HER-METu (Grochowski), niewiele działo się pod obiema bramkami. W drugiej połowie mecz nabrał jednak kolorów, a role na boisku się odwróciły. Drużyna z Rumii zagrała bardziej defensywnie, natomiast LZS Donimierz zaatakował, co przyniosło efekt w postaci czterech bramek (Frankowski, 2x Daniel Polaszek i Kamil Kanczkowski). Pierwsze zwycięstwo w pierwszym meczu Donimierza, HER-MET Rumia dalej z jednym oczkiem na swoim koncie w ligowych zmaganiach WLPN II.