2 kolejka - I liga WLPN - wiosna 2014

• autor: blekitni-wejherowo, 2014-04-13 21:39

Dopiero dwie kolejki za nami, a wszystko jakby wróciło do normy. Na czoło tabeli WLPN wrócił bowiem mistrz poprzedniej edycji Amator Gościcino. Do dobrej formy wrócili też piłkarza z Luzina, którzy rozbili Dark Team. Największą niespodziankę kolejki sprawili gracze OKs-u Kaszuby wyrywając punkty Jamie Zła. Super spisali się też gracze Chopina Wejherowo, którzy bez straty gola odprawili dotychczasowego lidera z Nowego Dworu. Swoje pierwsze punkty zdobył zespół San Marino, pokonując dość pewnie Kąpino.

Poniżej szczegóły

12 kwiecień 2014 (sobota) - I liga

17.40 - 18.30 - Jama Zła - OKS Kaszuby 1-1 (1-1)

Bramki : Patryk Rzepiak - Piotr Parapura

Żółte kartki : Szymon Skrzypczak (Jama Zła), Dawid Baranowski (OKS)

Czerwona kartka : Szymon Skrzypczak (Jama Zła) - niesportowe zachowanie

18.30 - 19.20 - KTS - K GOSRIT Luzino - Dark Team 6-1 (3-0)

Bramki : Paweł Rutkowski 3, Max Graczyk 2, Piotr Jasielski - Marcin Marciński

Żółte kartki : Michał Roicki (Luzino)

19.20 - 20.10  - Amator Gościcino - ProFan Gościcino   4-1 (2-0)

Bramki : Mateusz Białk, Krzysztof Kurkowski, Michał Hewelt, Błażej Miszka - Bartek Hewelt

Żółte kartki : brak

20.10 - 21.00 - San Marino - Kąpino 4-2 (2-0)

Bramki : - Mateusz Perszon, Michał Kwidziński, Krystian Sellin, Wojtek Szreder - Maciek Leske, Sebastian Tyszkiewicz

Żółte kartki : brak

13 kwiecień 2014 (niedziela) - I liga

19.00 - 19.50 - Chopina Wejherowo - Nowy Dwór Wejherowski 3-0 (0-0)

Bramki : Przemek Łaga, Krystian Krampa, Adrian Chiliński

Żółte kartki : Adrian Chiliński (Chopina), Szymon Zając (Chopina)

Podsumowanie 2 kolejki

Druga kolejka stała na bardzo wysokim poziomie sportowym. Wszystkie drużyny wystąpiły w bardzo mocnych składach i nikt nikomu za darmo nie chciał oddać punktów. Już pierwszy mecz dostarczył nadspodziewanie dużo emocji. Faworyzowana Jama Zła nie potrafiła sobie poradzić ze skazywanym na pożarcie zespołem OKS-u Kaszuby. Co więcej, o mały włos a po czerwonej kartce dla bramkarza Jamy Szymona Skrzypczaka przed graczami OKS-u otworzyła się szansa nawet na 3 punkty, jednak z tej okazji nie potrafili oni skorzystać, a punkty temu zespołowi będą z pewnością bardzo potrzebne.

Do gry o najwyższe cele wrócił zespół z Luzina. Z Pawłem Rutkowskim i Maxem Graczykiem w składzie Luzinianie mogą wygrać z każdym w naszej lidze. Jednak nie zawsze ci zawodnicy mogą się nam pokazać w rozgrywkach WLPN, gdyż grają w IV-ligowym Wikędzie Kębłowo. Na nieszczęście Dark Teamu tym razem zagrali.

Derby Gościcina przebiegały w bardzo sportowej atmosferze. Zawodnicy obu zespołów znają się i na boisku mimo twardej walki wzajemnie się szanowali, dość powiedzieć że w meczu tym arbiter nie pokazał żadnej żółtej kartki. Zwycięstwo Amatora zasłużone, a ProFan mimo porażki pozostawił bardzo dobre wrażenie.

Takich meczów jak San Marino - Kąpino chciałoby się oglądać w naszej lidze  więcej. Techniczna, przyjemna dla oka gra obu zespołów mogła się podobać. Obie drużyny pokazały kawał dobrego futbolu, a dzięki lepszej skuteczności i spokojowi pod bramką przeciwnika jako wygrani z boiska schodzili gracze San Marino.

Na koniec kolejki (nietypowo bo w niedzielę) zagrały Chopina Wejherowo i Nowy Dwór Wejherowski. Pisanie o tym, że niespodziewanie lepszy okazał się zespół Chopina byłoby przesadą, jednak patrząc na grę Nowego Dworu i łatwość z jaką ten zespół dochodzi do sytuacji podbramkowych, aż dziw że żadnej z nich w tym meczu nie wykorzystał. Świetnie po raz kolejny bronił Mateusz Ciskowski, a strzałami najwyższej klasy w drugiej połowie popisali się Przemek Łaga i Krystian Krampa. Rywali dobił Adrian Chiliński ustalając wynik spotkania na 3-0 dla Chopina.