1 kolejka WLPN I - wiosna 2015 - wyniki

• autor: blekitni-wejherowo, 2015-04-17 22:18

W piątek 17 kwietnia 2015 ruszyły kolejna edycja WLPN. Na wejherowskiej Jamajce zobaczyliśmy w pierwszym dniu rozgrywek łącznie 6 drużyn.

Nie zawiódł mistrz poprzednich rozgrywek Jama Zła, która z trudem, ale jednak pokonała ProFan Gościcino. O zwycięstwie Jamy przesądził piękny gol Karola Pionka z rzutu wolnego.

Zdecydowanie gorzej poradził sobie wicemistrz poprzedniego sezonu Błękitni Wejherowo. Drużynie Błękitnych sił wystarczyło jedynie na 30 minut meczu z Luzinem. W końcówce drużyna z Luzina zachowała zdecydowanie więcej świeżości i bezapelacyjnie rozstrzygnęła mecz na swoją korzyść. Po raz kolejny w WLPN świetnie zagrał duet Rutkowski - Graczyk, który łącznie strzelił 5 goli.

W ostatnim piątkowym meczu San Marino - Chopina Wejherowo walka trwała również mniej więcej do 30 minuty, Wtedy to przy stanie 2-2 swój show rozpoczął Dawid Łaga, który najpierw strzelił bramkę na 3-2, potem na 4-2 dla Chopina a w końcówce dobił zniechęconych już rywali dwoma kolejnymi trafieniami.

W sobotę 18 kwietnia rozegrane zostały dwa pierwszoligowe mecze. Najpierw dosyć niespodziewanie LZS Donimierz pokonał Amatora Gościcino. Bohaterem zespołu z Donimierza został strzelec jedynego gola Kamil Polaszek.

W drugim sobotnim meczu drużyny z Kąpina i Bolszewa podzieliły się punktami. Wynik ten jak najbardziej oddaje przebieg spotkania. Obie drużyny uważnie grały w obronie, nie podejmując zbyt dużego ryzyka w tworzeniu akcji ofensywnych. Gole padły o stałych fragmentach gry. Wynik otworzył bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego Krajnik z Kąpina, w drugiej połowie Bolszewo po sporym zamieszaniu strzeliło bramkę wyrównującą.

Poniżej wyniki

17 kwiecień 2015 - piątek

19.00 - Jama Zła - ProFan Gościcino     3-2 (1-1)

Bramki : Przemek Żyła, Karol Pionk 2 - Grzegorz Giebas 2