Logowanie

Aktualności

2 kolejka WLPN I - jesień 2015 - wyniki

• autor: blekitni-wejherowo, 2015-09-04 22:56

W piątkowy wieczór głównym wydarzeniem był oczywiście mecz Niemcy - Polska, ale w WLPN też działo się wiele ciekawego. Do gry wrócili mistrzowie wiosny - Chopina Wejherowo i zrobili to w wielkim stylu, po bardzo dobrym meczu pokonali Wikęd GOSRIT Luzino. Świetny mecz rozegrali też zawodnicy San Marino, którzy mimo tego, że przegrywali już z Kąpinem 0-3, potrafili odwrócić losy mecz i wygrać 4-3.

W pierwszym piątkowym meczu tak wielkich emocji nie było. Makr - Metal Bolszewo pokonał LZS Donimierz 1-0 po golu Michała Kasa z rzutu wolnego.

SKRÓTY MECZÓW W BŁĘKITNI TV

Poniżej szczegóły

...

WLPN I
4 wrzesień 2015 - piątek

18.00 - Mark - Metal Bolszewo - LZS Donimierz                  1-0 (0-0) - LINK

Mecz Bolszewa z Donimierzem nie był jakimś porywającym widowiskiem piłkarskim. Dużo było walki, twardej gry, czasem złośliwości. Wszystkim jednak którzy zdecydowali się oglądać to spotkanie w pamięci zapadnie gol kapitana Mark-Metalu Bolszewo Michała Kasa, który pięknym strzałem w okienko zapewnił zwycięstwo swojej drużynie

Bramka : Michał Kas z rzutu wolnego

Żółte kartki : Kamil Kanczkowski, Bartek Kanczkowski (LZS Donimierz)

18.50 - Chopina Wejherowo - Wikęd GOSRIT Luzino         4-2 (1-2) - LINK

Lepiej mecz rozpoczęli piłkarze z Luzina, którzy dość szybko strzelili dwa gole. Przed przerwą Łukasz Ilukowicz zdobył bramkę kontaktową, która pozwoliła uwierzyć drużynie Chopina w dobry wyniki. W drugiej połowie nawet po czerwonej kartce dla Szymona Zająca inicjatywę mieli mistrzowie wiosny 2015, cały czas konsekwentnie atakowali i w końcu zostali za taką postawę nagrodzeni. Swoje dwie kolejne bramki do swojego dorobku dorzucił Dawid Łaga (razem w WLPN I ma już 95 goli), a dzieło zwieńczył Maciek Szymański ustalając wynik meczu na 4-2 dla Chopina.

Warto dodać że dzięki temu zwycięstwu zespół Chopina Wejherowo osiągnął jako pierwszy zespół w historii WLPN barierę 100 punktów w tabeli wszczechczasów (55 meczów, 31 zwycięstw - 7 remisów - 17 porażek, bramki 218-153)

Bramki : Łukasz Ilukowicz, Dawid Łaga 2, Maciek Szymański - Rafał Kaczmarczyk, Adrian Mienik

Żółte kartki : Szymon Zając, Michał Brzózka (Chopina Wejherowo), Michał Roicki (Wikęd GOSRIT Luzino)

Czerwona kartka : Szymon Zając (Chopina Wejherowo)

Kary dyscyplinarne : Szymon Zając (Chopina Wejherowo) nie może zagrać w dwóch kolejnych meczach swojego zespołu

19.40 - Kąpino - San Marino                                      3-4 (3-1) - LINK

Prowadząc 3-0 drużynie z Kąpina pewnie przez myśl nie przeszło, że mogą mecz z San Marino przegrać. W WLPN I nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Gracze z San Marino napędzani przez dobrą grę Kamila Goduli popisali się fantastyczną końcówką i zasłużenie wygrali.

Bramki : Kuba Fornal, Mateusz Krajnik, Przemek Ronkowski - Krystian Patok, Kamil Godula 2, Dawid Zadrowski

Żółte kartki : Łukasz Kwaśnik (Kąpino)

5 wrzesień 2015 - sobota
19.00 - Dark Team - KS Kniewo                               1-4 (0-2) - LINK

Drużyna mająca więcej atutów w ofensywie wygrała mecz. Tak w skrócie można podsumować mecz Dark Teamu z KS Kniewo. Bracia Spławińscy nie bardzo mogli się wstrzelić tydzień wcześniej w meczu z Donimierzem, ale tym razem wrócili do dobrej formy strzeleckiej jaką prezentowali w rozgrywkach WLPN II. Dobre spotkanie w barwach KS Kniewo po raz kolejny rozegrał również Paweł Budnik. Natomiast drużynie Dark Teamu wyraźnie brakowało skuteczności, gdyż sytuacji bramkowych mieli z pewnością więcej niż wskazuje na to wynik.

Bramki : Mateusz Kamiński - Karol Spławiński 2, Paweł Spławiński, Krzysztof Szczygieł

Żółte kartki : Krzysztof Bobrucki (Dark Team) - Maciej Dargacz, Krzysztof Szczygieł (KS Kniewo)

19.50 - FC Reda - Jama Zła                                     3-4 (1-2) - LINK

Jama Zła od początku do końca kontrolowała przebieg spotkania. Szybko objęła prowadzenie, i nie oddała go aż do samego końca. Troszkę rozluźnienia wkradło się w szeregi piłkarzy Jamy Zła przy wyniki 4-1 i ambitnie walczący zespół z Redy poprawił w ostatnich minutach meczu końcowy wynik. Bohaterem spotkania został Karol Pionk z Jamy Zła, który strzelił 3 gole.

Jama Zła podobnie jak zespół Chopina Wejherowo zdobyła już w naszej lidze 100 punktów. Dokładnie 101 (55 meczów,32 zwycięstwa, 5 remisów, 18 porażek, bramki 192 - 134)

Bramki : Maciej Paczkowski 2, Rafał Piaskowski - Karol Pionk 3, samobójcza,

20.40 - Amator Gościcino - Chiquita Wejherowo      2-4 (2-1) - LINK

Bardzo dziwny mecz. Amator rozpoczął grę bez rezerwowych, z dużymi brakami w składzie, mimo to grał dość pewnie i po 10 minutach prowadził już 2-0. W końcówce pierwszej połowy miało jednak miejsce zdarzenie, które wpłynęło na dalszy przebieg gry. W olbrzymim zamieszaniu pod bramką Amatora, kontuzji doznał bramkarz tej drużyny i musiał opuścić boisko, jakby tego było mało w tej samej akcji padła bramka dla Chiquity. Amator zmuszony do gry bez etatowego bramkarza, uzupełnił skład jednym ze swych kolegów który obserwował mecz z trybun. W drugiej połowie jednak gra Amatora przestała się już układać tak dobrze, a konsekwentnie grająca Chiquita wykorzystała stworzone sytuacje bramkowe i wygrała mecz 4-2.

Bramki : Mateusz Białk 2 - Wojtek Szreder 3, Aron Wiśniewski