Logowanie

Aktualności

5 kolejka WLPN I - jesień 2015

• autor: blekitni-wejherowo, 2015-09-26 09:31

W 5 kolejce WLPN I doszło do sensacji. Faworyt rozgrywek drużyna Chopina Wejherowo nieoczekiwanie przegrała z drużyną Mark-Metal Bolszewo 1-4. Co więcej takie rozstrzygniecie spowodowało że to Mark-Metal jest liderem tabeli a nie Chopina.

20.20 - Chiquita Wejherowo - Dark Team                         2-1 (1-1) - LINK

Dark Team wreszcie zagrał w optymalnym składzie i wydawało się, że drużyna Chiquity może mieć w tym meczu problemy. Nic jednak z tych rzeczy. Problemy gracze Chiquity mieli jedynie ze skutecznością. Jak w transie bronił bramkarz Dark Teamu Marcin Siepetowski i tylko jemu Dark zawdzięcza że do przerwy nie przegrywał różnicą 3 lub 4 goli. Po przerwie mecz był bardziej wyrównany jednak zwycięstwo Chiquity patrząc na okoliczności należy uznać za zasłużone. Szkoda tylko, że w tym meczu dość poważnej kontuzji doznał czołowy obrońca Chiquity Karol Pasieka.

Bramki : Gołda, Marcin Juszczak - Rafał Drewniak

25 wrzesień 2015

19.00 - Jama Zła - San Marino                                                2-1 (1-1) - LINK

San Marino już drugi mecz WLPN I z rzędu rozgrywało w sporym osłabieniu. Skrzętnie wykorzystali to piłkarze Jamy Zła, którzy dość pewnie wygrali 2-1, praktycznie od początku do końca kontrolując przebieg wydarzeń na boisku. W drugiej połowie z powodu drobnej kontuzji z boiska zszedł Dawid Sychowski (San Marino), a jako że San Marino nie miało rezerwowych do końca grali o jednego gracza mniej, co z pewnością nie ułatwiło im w walce o wyrównującego gola.

Bramki : Patryk Rzepiak, Mikołaj Behmke - Markowski

19.50 - FC Reda - KS Kniewo                                                   2-2 (1-0) - LINK

Dobry mecz. Obie drużyny grały ofensywnie. Obie chciały wygrać i jak to zwykle bywa w tego typu sytuacjach skończyło się na remisie. W drużynie z Redy błysnął po raz kolejny najlepszy strzelec Rafał Piaskowski, który tym razem strzelił dwa gole. Kniewo jak zwykle stwarzało sporo dobrych okazji, ale gola w tej drużynie strzelił tylko Paweł Spławiński, druga bramka padła natomiast po samobójczym trafieniu Maćka Paczkowskiego.

Bramki : Rafał Piaskowski 2 - samobójcza, Paweł Spławiński

26 wrzesień 2015

19.00 - LZS Donimierz - Amator Gościcino                          1-4 (1-1) - LINK

Amator do meczu z Gościcinem przystępował w okrojonym składzie, jednak nie przeszkodziło to tej drużynie w odniesieniu pierwszego zwycięstwa w tej edycji WLPN. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu Amator wyprzedził LZS Donimierz w tabeli i po raz pierwszy od początku rozgrywek znalazł się poza strefą spadkową. Są w niej natomiast po 5 kolejce piłkarze LZS-u którzy przegrali już 4 mecz z rzędu i powoli muszą zacząć szukać punktów, bo niedługo może być już na to za późno.

Bramki : Mateusz Pawłowski, Patryk Fleming 2, Krzysztof Kurkowski - Piotr Rohde

19.50 - Mark - Metal Bolszewo - Chopina Wejherowo      4-1 (2-0) - LINK

Mark - Metal Bolszewo w pierwszej połowie wykorzystał błędy obrony i bramkarza Chopina i nieoczekiwanie prowadził 2-0. W drugiej połowie natomiast drużyna z Bolszewa starała się dobrze bronić  i grać z kontry. Taktyka ta sprawdziła się w 100%. Wynik 4-1 dla Bolszewa jest oczywiście bardzo dużą niespodzianką, ale z przebiegu gry z pewnością Mark-Metal zasłużył na zwycięstwo. Pierwsze skrzypce w zespole nowego lidera WLPN grał po raz kolejny Krzysztof Karmazy.

Bramki : Krzysztof Karmazy, Marcin Mejer 2, samobójcza - Dawid Łaga z karnego

20.40 - Wikęd GOSRIT Luzino - Kąpino                              0-0 - LINK

Mecz dwóch drużyn, które słyną z ofensywnej ładnej dla oka gry nieoczekiwanie zakończył się wynikiem bezbramkowym. Jest to pierwsze takie rozstrzygnięcie w tej edycji WLPN. To że nie padły gole jest oczywiście dużym zaskoczeniem, ale sam fakt że mecz zakończył się remisem już nie. Obie drużyny do meczu podeszły z dużym respektem do rywala i mimo tego, że próbowały atakować to widać było, że przede wszystkim skupiają się na tym, żeby goli nie stracić.