Logowanie

Aktualności

9 kolejka WLPN I - jesień 2015

• autor: blekitni-wejherowo, 2015-10-16 22:01

Rywalizacja zarówno o mistrzostwo jak i o utrzymanie w WLPN jest w dalszym ciągu bardzo zacięta. Po 9 kolejce w dalszym ciągu nie mamy odpowiedzi na kluczowe pytania. Stało się tak głównie za sprawą wyjątkowej jak na naszą ligę serii remisów. Mieliśmy ich w tej kolejce aż 3. Dwa inne mecze były bardzo wyrównane i tylko pojedynek Mark-Metalu z San Marino skończył się wysokim zwycięstwem piłkarzy z Bolszewa, co na tą chwilę zapewniło im prowadzenie w lidze.

SKRÓTY MECZÓW W BŁĘKITNI TV

poniżej szczegóły

...

16 październik 2015 - piątek
19.00 - Wikęd GOSRIT Luzino - Dark Team       4-4 (2-2) - LINK

Faworytem spotkania byli Luzinianie, ale broniący się przed spadkiem Dark Team nie zamierzał tanio sprzedać skóry i od początku spotkania skutecznie kontrował atakujący niemal bez przerwy zespół Wikędu. Taktyka ta omal nie zapewniła drugiego ligowego zwycięstwa drużynie z Redy. W trakcie spotkania był już taki moment w którym Dark prowadził bowiem 4-2, wówczas jednak Luzino bardzo mocno przycisnęło i najpierw Marcin Henning strzelił gola kontaktowego, a potem na 3 minuty przed końcem meczu wyrównał Maksym Graczyk. Obie drużyny w końcówce próbowały strzelić zwycięskiego gola jednak nikomu już ta sztuka się nie udała i mecz zakończył się remisem 4-4.

Bramki : Patryk Kotłowski, Bartek Labudda, Marcin Henning, Maksym Graczyk - Marcin Marciński, Mateusz Kamiński, Patryk Dworniak, Paweł Gniewkowski

Żółte kartki : Paweł Rompca (Wikęd GOSRIT Luzino) - Rafał Drewniak (Dark Team)

19.50 - Mark-Metal Bolszewo - San Marino   7-0 (1-0) - LINK

Grając cały mecz jednego zawodnika mniej gracze San Marino nie mogli liczyć na korzystny rezultat w meczu z walczącym o mistrzostwo jesieni Mark-Metalem Bolszewo. Co prawda gracze z Bolszewa szczególnie w pierwszej połowie nie grzeszyli skutecznością, jednak z minuty na minutę ich przewaga rosła i było pewne że mecz skończy się ich wysokim zwycięstwem. Sytuacja drużyny San Marino stała się na dwie kolejki przed końcem ligi bardzo trudna. Kapitan Krystian Sellin po meczu powiedział, że rozważa wycofanie drużyny jeszcze przed zakończeniem obecnych rozgrywek ...

Bramki : Łukasz Patelczyk 2, Krzysztof Karmazy 2, Piotr Ruciński, Łukasz Daszke, Bartek Woźniak

20.40 - Chopina Wejherowo - Kąpino            1-1 (0-1) - LINK

Bardzo dobry mecz. Obu drużynom bardzo zależało na zwycięstwie i jak to zwykle bywa w takich przypadkach mecz zakończył się remisem. Bliżej zwycięstwa byli gracze Kąpina, którzy zdecydowanie dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali więcej sytuacji pod bramką Chopina. Brakowało im jednak skuteczności. Ze strzelenia jednego gola w ciągu 40 minut gracze Kąpina z pewnością nie mogą być zadowoleni, gdyż okazji bramkowych mieli na prawdę sporo. Pół biedy gdyby mecz zakończył się zwycięstwem Kąpina 1-0, jednak ambitnie grający piłkarze Chopina też strzelili jednego gola i mecz skończył się wynikiem 1-1.

Umiarkowanie zadowoleni kończyli też mecz gracze Chopina Wejherowo. Remis w meczu z Kąpinem patrząc na przebieg gry to sukces tej drużyny, jednak niemal zamykający im drogę do obrony tytułu mistrzowskiego.

Bramki : Adrian Chiliński - Przemek Ronkowski

Żółte kartki : Sylwester Sałata (Chopina), Łukasz Kwaśnik 2 (Kąpino)

Czerwona kartka : Łukasz Kwaśnik w wyniku dwóch żółtych

Kary dyskwalifikacji : Łukasz Kwaśnik - 3 żółta kartka- nie może zagrać w kolejnym meczu swojej drużyny

17 październik 2015 - sobota
19.00 - LZS Donimierz - Jama Zła             1-3 (1-1) - LINK

Donimierz bardzo dobrze rozpoczął mecz. Grał konsekwentnie w obronie i od czasu do czasu wyprowadzał groźne kontry. Jedna z nich po zespołowej akcji skończyła się golem Kamila Polaszka. Im dłużej jednak trwał mecz tym gra Donimierza wyglądała co raz gorzej, a gra Jamy Zła co raz lepiej.

Gol wyrównujący padł po rzucie karnym podyktowanym za rękę w polu karnym PiotrkaRohde. Pewnym strzelcem okazał się Dawid Ruchniewicz. Bramkę na 2-1 dla Jamy strzelił głową Patryk Rzepiak. Gol ten był szczególnej urody Patryk po wrzutce kolegi z rzutu rożnego, mimo swojego niezbyt dużego wzrostu, wyskoczył na prawdę wysoko i wpakował piłkę do bramki. Gol Karola Pionka na 3-1 odebrał resztki chęci do gry drużynie z Donimierza.

Bramki : Kamil Polaszek - Dawid Ruchniewicz z karnego, Patryk Rzepiak głową, Karol Pionk

Żółte kartki : Krzysztof Labudda (Jama Zła) - Bartek Kanczkowski (LZS Donimierz)

19.50 - KS Kniewo - Chiquita Wejherowo    4-3 (1-1) - LINK

Kolejny bardzo dobry mecz w wykonaniu KS Kniewo. Na szczególną pochwałę zasłużyli bracia Spławińscy. Karol zagrał tym razem na pozycji bramkarza i trzeba przyznać że momentami spisywał się całkiem dobrze, natomiast Paweł strzelił 3 gole i był motorem napędowym akcji ofensywnych swojej drużyny. Chiquita z pewnością po meczu z Kniewem zadowolona być nie może szczególnie że prowadziła niemal przez cały mecz (1-0, 2-1, 3-2), a strata punktów z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie może okazać się kosztowna.

Bramki : Paweł Spławiński 3, Maciej Dargacz - Grzegorz Maschota, Wojtek Szreder, Marcin Juszczak

Żółte kartki : Krzysztof Szczygieł (KS Kniewo) - Grzegorz Pogorzelski (Chiquita)

20.40 - FC Reda - Amator Gościcino       0-0 - LINK

Obu drużynom zabrakło strzelców. Sytuacje były jednak nie miał ich kto wykończyć. W końcówce spotkania lepsze wrażenie sprawiał Amator Gościcino jednak nie potrafił swojej przewagi zamienić na gola. Po meczu z jednego punktu zdecydowanie bardziej zadowoleni mogą być piłkarza z Redy, natomiast drużyna z Gościcina musi szukać punktów w meczu z Dark Teamem, gdyż w meczu ostatniej kolejki z Kąpinem może być o to na prawdę trudno.

Żółte kartki : Sławomir Maliszewski (Amator Gościcino)