Logowanie

Aktualności

10 kolejka WLPN I - jesień 2015

• autor: blekitni-wejherowo, 2015-10-23 21:57

10 kolejka WLPN I - jesień 2015 to kolejka sporych niespodzianek. Przegrały walczące o mistrzostwo drużyny Jamy Zła i Mark-Metalu Bolszewo, przegrał też Wikęd GOSRIT Luzino. Na takich wynikach najbardziej skorzystał zespół z Kąpina, który niezbyt efektownie, ale jednak wygrał 1-0 z FC Redą i wrócił na fotel lidera WLPN I.

W walce o utrzymanie poprawiła się nieznacznie sytuacja Dark Teamu, który w meczu o 6 punktów pokonał Amator Gościcino. Strefę spadkową opuścił LZS Donimierz, a utrzymanie zapewniły sobie drużyny z Kniewa i Chiquity Wejherowo (zdjęcie)

SKRÓTY MECZÓW W BŁĘKITNI TV

poniżej szczegóły

...

23 październik 2015 - piątek

19.00 - Kąpino - FC Reda                                                    1-0 (0-0) - LINK

Kąpino kontrolowało przebieg spotkania, miało optyczną przewagę, ale brakowało tej drużynie pomysłu na wykończenie akcji. Stąd bardzo długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, a po strzeleniu gola odważniej grający piłkarze FC Redy mogli pokusić się o remis. Mecz ten pokazał jak wielkie znaczenie dla Kąpina ma obecność na boisku Łukasza Kwaśnika, który akurat tego dnia musiał pauzować za żółte kartki. Szczęśliwie jego koledzy poradzili sobie i wygrali, dzięki temu w dalszym ciągu pozostają w grze o mistrzostwo.

Bramki : Maciek Leske

Żółte kartki : Michał Szymański (FC Reda)

19.45 - Chopina Wejherowo - San Marino                       3-0 walkower

19.50 - Jama Zła - KS Kniewo                                               3-5 (2-2) - LINK

Zwycięstwa Kniewa pewnie niewielu obserwatorów WLPN się spodziewało, jednak drużyna ta wygrała z Jamą Zła zasłużenie. Jama bardzo chciała wygrać i to w drugiej połowie meczu zgubiło ten zespół. Jama prowadziła bowiem 1-0, 2-1, 3-2 ale mniej więcej w 10 minucie drugiej połowy błąd popełnił Patryk Żyła, który na środku boiska nie trafił w piłkę. Z takiej okazji skrupulatnie skorzystał świetnie grający w tym dniu Paweł Spławiński doprowadzając do remisu 3-3. Po tej bramce Jama zapomniała zupełnie o obronie, a Kniewo grające z kontry tylko na to czekało. Dwie kontry i mecz skończył się wynikiem 5-3 dla Kniewa.

Bramki : Patryk Rzepiak, Dawid Ruchniewicz, Przemek Żyła - Paweł Spławiński 2, Ireneusz Brzeski 2, Krzysztof Szczygieł

20.40 - Chiquita Wejherowo - Mark-Metal Bolszewo       5-1 (0-1) - LINK

Duża niespodzianka, ale tego dnia Chiquita była od Mark-Metalu Bolszewo po prostu lepsza. Mark-Metal co prawda objął w pierwszej połowie prowadzenie, ale w drugiej połowie praktycznie nie zagroził bramce Chiquity. Chiquita natomiast w drugiej części strzeliła aż 5 goli. Najładniejszy był pierwszy gol dla Chiquity, który padł po ładnej zespołowej akcji wykończonej przez świetnie grającego w tym dniu Wojtka Szredera.

Bramki : Wojtek Szreder 2, Ariel Gołda 2, Bartłomiej Gołda - Marcin Mejer

24 październik 2015 - sobota

19.20 - Dark Team - Amator Gościcino                         4-2 (2-2) - LINK

Paweł Gniewkowski zagrał z Amatorem kapitalne zawody. Był praktycznie wszędzie. Strzelał, podwał, bronił. Jeżeli ten zawodnik zagra podobnie w ostatnim meczu Dark Teamu z Donimierzem, może zapewnić swojej drużynie utrzymanie w WLPN I. Amator Gościcino nie grał źle, jednak zabrakło tej drużynie skuteczności. Świetne okazje do strzelenia gola marnował Patryk Szymański. Od początku sezonu drużynie z Gościcina brakuje na boisku kapitana tego zespołu Mateusza Białka, który gwarantował około 10 goli w sezonie. Tym razem Mateusz wrócił do gry, ale póki co zagrał w roli bramkarza, co z pewnością nie pomogło w rozwiązaniu najważniejszego problemu Amatora, czyli skuteczności.

Bramki : Paweł Gniewkowski 2, Mateusz Kamiński, Patryk Dworniak - Mateusz Klein 2

20.20 - LZS Donimierz - Wikęd GOSRIT Luzino      3-2 (3-0) - LINK

Bardzo słaby mecz. Obie drużyny grały w tym dniu mocno osłabione. Niestety odbiło się to na poziomie gry. Donimierz zaczął mecz w pięciu. Wydawało się, więc że kwestią czasu będą kolejne gole dla Luzina. Tymczasem gracze Donimierza grali bardzo ambitnie, co więcej udanie kontrowali Luzinian. Co więcej po jakmiś czasie do gry dołączył szósty (Bartek Kanczkowski) i siódmy zawodnik (Daniel Polaszek) z Donimierza. Pierwsza połowa skończyła się niespodziewanie wynikiem 3-0 dla Donimierza. W drugiej Luzino atakowało, ale na strzelenie trzech goli nie starczyło im czasu.

Bramki : Mateusz Polaszek 2, Kamil Kanczkowski - Maksym Graczyk 2

Żółta kartka : Bartek Kanczkowski

Kary dyskwalifikacji : Bartek Kanczkowski (LZS Donimierz) - kara 1 meczu za trzecią żółtą kartkę