Logowanie

Aktualności

7 kolejka WLPN I - wiosna 2016

• autor: blekitni-wejherowo, 2016-05-10 22:02

Za nami 7 kolejka WLPN I - wiosna 2016. Wnajciekawszym meczu Chopina Wejherowo w dramatycznych okolicznościach pokonało FC Redę 2-1. Nieoczekiwanie przegrało Kąpino grające bez pauzującego za kartki Łukasza Kwaśnika. Swoje pierwsze zwycięstwo zanotowała Jama Zła, która pokazała że nie zamierza rezygnować z walki o utrzymanie. Dobrą passę kontynuuje Mark-Metal Bolszewo który od trzech meczów nie stracił gola.

poniżej szczegóły

...

10 maja 2016 - wtorek

19.50 - ProFan Gościcino - Kąpino     4-1 (1-1) - LINK

Kąpino przeważało jeśli chodzi o posiadanie piłki, jednak zdecydowanie większą skutecznością wykazali się gracze z Gościcina. Po pierwszej wyrównanej połowie wydawało się, że mimo absencji pauzującego za kartki kapitana Łukasza Kwaśnika, Kąpino wygra ten mecz. ProFan wykazał się jednak mądrą i konsekwentną grą w obronie, dobrze bronił Damian Miotk, a jego koledzy z ataku praktycznie każdą ofensywną akcję kończyli bramką.

Bramki : Grzegorz Giebas 2, Łukasz Kaszubowski, Artur Zelewski - Maciek Leske

Żółta kartka : Łukasz Kaszubowski (ProFan)

Piłkarz meczu : Grzegorz Giebas (ProFan Gościcino)

20.40 - Mark-Metal Bolszewo - 4 Pory Roku       3-0 (2-0) - LINK

Pewne zwycięstwo faworytów. Na uwagę zasługuje kolejne czyste konto zachowane przez bramkarza tej drużyny. Bolszewo nie straciło gola już w trzech kolejnych meczach co jest rekordem WLPN. W dalszym ciągu formą imponuje Łukasz Patelczyk, który jest motorem napędowym ofensywnych akcji Bolszewa.

Bramki : Łukasz Patelczyk, Bartosz Lesiuk, Marcin Mejer

Piłkarz meczu : Michał Szczygieł (Mark-Metal Bolszewo)

11 maja 2016 - środa

19.50 - Jama Zła - KS Kniewo                3-0 (2-0) - LINK

Pierwsze zwycięstwo Jamy Zła w tej edycji. Jama szybko strzeliła dwie bramki, następnie cofnęła się na własną połowę i broniła wyniku. KS Kniewo nie potrafiło się przebić przez szczelny mur piłkarzy Jamy, zagrożenie stwarzając jedynie po stałych fragmentach gry. Emocje w tym meczu skończyły się po pięknym golu Dawida Ruchniewicza na 3-0.

Bramki : Dariusz Kupc, Bartłomiej Czoska, Dawid Ruchniewicz

Żółta kartka : Dawid Ruchniewicz (Jama Zła)

Piłkarz meczu : Patryk Żyła (Jama Zła)

20.40 - LZS Donimierz - Chiquita Wejherowo       2-4 (2-0) - LINK

Donimierz przyjechał na mecz w mocno osłabionym składzie i wydawało się, że mecz skończy się pewnym i wysokim zwycięstwem Chiquity. Do drużyny Donimierza zdecydowali się jednak dołączyć Wojtek Kafka i Mateusz Gułajski, którzy zamierzali obserwować ten mecz z trybun i zrobiło się ciekawie.

W pierwszej połowie Donimierz prowadził nawet 2-0, po kolejnym golu Kamila Polaszka z rzutu wolnego i po strzale Patryka Waldowskiego z własnej połowy boiska. W drugiej połowie jednak drużynie z Donimierza zabrakło sił. Grający na bramce w tej drużynie Mateusz Polaszek kilka razy niepewnie interweniował i Chiquita najpierw wyrównała, a potem Wojtek Szreder i spółka strzelili jeszcze dwa gole i mecz zakończył się wynikiem 4-2 dla Chiquity.

Bramki : Kamil Polaszek z wolnego, Patryk Waldowski - Krystian Sellin, Wojtek Szreder 2, Rafał Nowak

Czerwona kartka : Mateusz Polaszek (LZS Donimierz) - zagranie ręką poza polem karnym

Kara dyskwalifikacji : Mateusz Polaszek (LZS Donimierz) nie może zagrać w kolejnym meczu swojej drużyny

Piłkarz meczu : Wojtek Szreder (Chiquita Wejherowo)

12 maja 2016 - czwartek

19.50 - FC Reda - Chopina Wejherowo              1-2 (0-1) - LINK

Mecz walki, który rozstrzygnął się w ostatniej akcji. Michał Szymański z Redy wykonywał rzut wolny, jednak zamiast strzelić na bramkę podał piłkę do kolegi, ten strzelił ale na tyle słabo, że Tomek Bielawski przyjął piłkę, podał ją do Dawida Łagi ten przedłużył to podanie do Adriana Chilińskiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Waldkiem Lillą i okazji tej nie zmarnował.

Bramki : Maciej Paczkowski - Dawid Łaga, Adrian Chiliński

Żółte kartki : Michał Szymański - Krystian Krampa, Dawid Łaga, Adrian Chiliński

Piłkarz mecz : Adrian Chiliński

Kara dyskwalifikacji : Adrian Chiliński nie może zagrać w kolejnym meczu swojej drużyny w wyniku trzech żółtych kartek

20.40 - GOSRIT Luzino - Dark Team       4-1 (1-0) - LINK

Jeśli ostatnia drużyna gra z liderem tabeli zwykle wynik wydaje się być z góry przesądzony. Dark nie wygrał jeszcze w tej edycji żadnego meczu i nie udało się mu też wygrać z Luzinem. Chociaż należy uczciwie przyznać że momentami (szczególnie w pierwszej połowie) mecz był bardzo wyrównany. O wyniku przesądziła po raz kolejny świetna gra  Patryka Kotłowskiego który sam strzelił bramkę i zanotował dwie asysty.

Na pocieszenie dla Dark Teamu pozostaje fakt, że Marcin Marciński strzelił gola numer 200 w tej edycji WLPN.

Bramki : Marcin Henning, Szymon Ziemann, Patryk Kotłowski, Piotr Jasielski - Marcin Marciński

Żółta kartka : Patryk Dworniak (Dark Team)