Logowanie

Aktualności

8 kolejka WLPN I - wiosna 2016

• autor: blekitni-wejherowo, 2016-05-20 16:55

W 8 kolejce WLPN I padło aż 36 goli. Najlepszą skutecznością wykazał się zespół Mark-Metalu Bolszewo, który rozbił osłabioną Jamę Zła aż 11-1. Wysoko wygrało też wracające na dobre tory Kąpino. Bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o mistrzostwo odniósł zespół Chopina Wejherowo, który pokonał dotychczasowego lidera GOSRIT Luzino 2-1. Super mecz w barwach Donimierza rozegrał młody Wojtek Kafka, w Chiquicie Wejherowo wyróżnił się Paweł Muszka, który jako jedyny wśród bramkarzy w tej kolejce zachował czyste konto.

poniżej szczegóły

...

20 maja 2016 - piątek

19.00 - ProFan Gościcino - Chiquita Wejherowo    0-1

Bohaterem meczu został Paweł Muszka bramkarz Chiquity Wejherowo, który bardzo dobrze bronił, a na dokładkę obronił strzał Grzegorza Giebasa z rzutu karnego

Bramka : Rafał Nowak

* Grzegorz Giebas (ProFan Gościcino) - nie strzelił rzutu karnego

Piłkarz meczu : Paweł Muszka (Chiquita Wejherowo)

19.50 - KS Kniewo - FC Reda        3-2 (1-2)

Bardzo wyrównany mecz. Reda prowadziła już 2-0, ale ambitnie grające KS Kniewo najpierw przed przerwą strzeliło bramkę kontaktową, a w drugiej połowie kapitan tej drużyny Paweł Spławiński strzelił jeszcze dwa gole i to Kniewo wygrało 3-2.

Bramki : Paweł Spławiński 2, Patryk Ziegert - Gracjan Hebel, Maciej Paczkowski

Żółte kartki : Jerzy Meyer, Piotr Bianga - Łukasz Dopke, Paweł Dopke

Piłkarz meczu : Paweł Spławiński (KS Kniewo)

20.40 - Kąpino - 4 Pory Roku       8-1 (5-0)

Mecz mistrza WLPN - jesień 2015 z beniaminkiem ligi od początku do końca przebiegał pod dyktando mistrzów. Kąpino, które gra w stałym składzie już wiele lat, było zdecydowanie lepszym zespołem od 4 Pór Roku, zespołu w którym praktycznie co kolejkę mamy jakieś roszady w składzie.

Bramki : Mateusz Krajnik 2, Dawid Roppel 2, Przemek Ronkowski 2, Kuba Fornal, Patryk Nowak - Marcin Ribakowski

Piłkarz meczu : Mateusz Krajnik (Kąpino)

21 maja 2016 - sobota

19.00 - Dark Team - LZS Donimierz    1-5

Tak grającego Donimierza nie pamiętają pewnie najstarsi górale. Zespół który był znany głównie z twardej gry w obronie i częstego wybijania piłki za płot, tym razem zagrał bardzo ładną dla oka techniczną piłkę. Etatowi zawodnicy Donimierza dostosowali się poziomem do nowych graczy tej drużyny Wojtka Kafki i Mateusza Gułajskiego i zaczęli bardzo fajnie grać w piłkę. Najlepszym zawodnikiem meczu był Wojtek Kafka który w swoim drugim meczu w barwach Donimierza ustrzelił hat-tricka.

Bramki : Piotr Baran - Wojtek Kafka 3, Bartek Kanczkowski, Kamil Polaszek

Piłkarz meczu : Wojtek Kafka (LZS Donimierz)

19.50 - Mark-Metal Bolszewo - Jama Zła        11-1 (4-1)

Obie drużyny zagrały bez rezerwowych, na dokładkę w bramce Mark-Metalu z konieczności stał Filip Schornak. Wydawało się na początku że mecz ten może być bardzo wyrównany. Jama Zła jako pierwsza strzeliła gola, potem jednak bramki strzelali już tylko gracze z Bolszewa. W drugiej połowie z boiska musiał zejść kontuzjowany Adrian Driwa z Jamy i jedynym pytaniem w meczu pozostało tylko to ile goli strzeli Mark-Metal.

Bramki : Łukasz Daszke 5, Łukasz Patelczyk 2, Kamil Woźniak, Szymon Andryskowski, 2 samobójcze - Bartłomiej Czoska

Żółta kartka : Szymon Skrzypczak (Jama Zła)

Piłkarz meczu : Łukasz Daszke (Mark-Metal Bolszewo)

20.40 - Chopina Wejherowo - GOSRIT Luzino             2-1 (1-0)

Mecz kolejki. Obie drużyny bardzo chciały wygrać stąd na boisku oglądaliśmy dużo taktyki. Żadna z drużyn nie chciała się odkryć, tak więc głównym sposobem na rozgrywanie akcji były dalekie przeżuty. O dziwo jedno z takich zagrań przyniosło w pierwszej połowie prowadzenie dla drużyny Chopina, gola strzelił Dawid Łaga. Potem na 2-0 podwyższył grający super spotkanie Eligiusz Wyszecki.

Luzino szybko jednak strzeliło bramkę kontaktową i emocje mieliśmy do samego końca. Zwycięstwo Chopina Wejherowo zawdzięcza dobrej zespołowej grze, a na wyróżnienie zasłużyła świetnie grająca para doświadczonych obrońców Szczepan Kass i Sylwek Sałata, którzy byli praktycznie bezbłędni.

Bramki : Dawid Łaga, Eligiusz Wyszecki - Patryk Kotłowski

Żółte kartki : Krystian Krampa, Paweł Gniewkowski

Kara dyskwalifikacji : Paweł Gniewkowski nie może zagrać w kolejnym meczu swojej drużyny w wyniku trzech żółtych kartek

Piłkarz meczu : Eligiusz Wyszecki (Chopina Wejherowo)