Logowanie

Aktualności

9 kolejka WLPN I - wiosna 2016

• autor: blekitni-wejherowo, 2016-05-31 21:12

W meczach 9 kolejki większych niespodzianek nie było. Wygrywały głównie zespoły znajdujące się wyżej w tabeli. Po 3 punkty dopisały zatem ProFan Gościcino, GOSRIT Luzino, Kąpino, Chopina Wejherowo i Chiquita Wejherowo. Jedyną drużyną z pierwszej piątki ligowej tabeli która nie odniosła zwycięstwa był Mark-Metal Bolszewo. Trzeba przyznać jednak że drużynie z Bolszewa na drodze do zwycięstwa stanął bardzo dobrze dysponowany zespół FC Redy. Remis Mark-Metalu najbardziej ucieszył chłopaków z Chopina Wejherowo, którzy dzięki temu wrócili na pierwsze miejsce.

Na dole tabeli w bardzo trudnej sytuacji jest Dark Team, którego przed spadkiem do WLPN II może uratować już tylko dwa wygrane mecze i korzystne wyniki w meczach innych drużyn.

ZDJĘCIA

Poniżej szczegóły

...

27 maja 2016 - piątek

19.00 - 4 Pory Roku - ProFan Gościcino    1-4 (0-3) - LINK

W meczu dwóch beniaminków zdecydowanie lepszy okazał się ProFan Gościcino. Super mecz rozegrali Adam Klas i Dawid Guenther z Gościcina. Obaj strzelili po dwa gole, Dawid zaliczył jeszcze asystę przy jednym z goli, a Adam wyróżniał się bardzo dobrą grą w środku pola.

W drużynie 4 Pory Roku panował spory chaos, zawodnicy wchodzący na boisko nie bardzo wiedzieli jakie zadania mają wykonać, sporo było też kłótni wewnątrz drużyny co z pewnością nie pomagało w dobrej grze.

Bramki : Marcin Ribakowski - Adam Klas 2, Dawid Guenther 2

Piłkarz meczu : Adam Klas (ProFan Gościcino)

19.50 - Jama Zła - Kąpino    0-3 (0-0) - LINK

Jama Zła bardzo dzielnie walczyła. Całą pierwszą połowę udało się tej drużynie która w tym sezonie walczy o utrzymanie zachować czyste konto. Jednak w drugiej połowie zawodnicy Jamy z minuty na minutę słabli, a w związku z tym że po raz kolejny nie mieli na ławce rezerwowej zmienników gole dla Kąpina musiały paść.

Bramki : Przemek Ronkowski 2, Marek Furman

Żółta kartka : Łukasz Kwaśnik (Kąpino)

Piłkarz meczu : Przemek Ronkowski (Kąpino)

20.40 - GOSRIT Luzino - KS Kniewo 3-1 (1-0) - LINK

Kluczowy moment meczu miał miejsce chwilę po golu na 1-1, którego strzelił Paweł Spławiński. Piłkarze z Kniewa tak bardzo uwierzyli w swoje siły, że niemal całą drużyną zaatakowali i niestety zamiast strzelić gola, sami zostali skarceni. Gola na 2-1 strzelił Patryk Kotłowski, a kilka minut później dorzucił swojego trzeciego gola i zrobiło się po meczu.

Bramki : Patryk Kotłowski 3 - Paweł Spławiński

Żólte kartki : Maciej Chmielnik (Luzino) - Piotr Bianga (KS Kniewo)

Piłkarz meczu : Patryk Kotłowski (GOSRIT Luzino)

28 maja 2016 - sobota

18.10 - LZS Donimierz - Chopina Wejherowo    2-6 (1-4) - LINK

Mecz rozpoczął się bardzo ciekawie. 16 letni Wojtek Kafka toczył bardzo wyrównane pojedynki z Maćkiem Szymańskim. Wojtek strzelił nawet gola na 1-0 dla Donimierza, tak to jednak podrażniło Maćka Szymańskiego, że chwilę potem wyrównał, a potem praktycznie każdą swoją akcję (z jednym drobnym wyjątkiem) kończył bramką. Licznik popularnego Szyny zatrzymał się na pięciu golach.

Jeśli Maciek podtrzyma swoją formę do końca ligi, to trudno będzie pokonać zespół Chopina Wejherowo.

Bramki : Kamil Polaszek, Wojtek Kafka - Maciej Szymański 5, Łukasz Ilukowicz

Żółta kartka : Krystian Krampa (Chopina Wejherowo), Mateusz Polaszek (LZS Donimierz)

Kara dyskwalifikacji : Krystian Krampa (Chopina Wejherowo) nie może zagrać w kolejnym meczu swojej drużyny w wyniku 3 żółtych kartek

Piłkarz meczu : Maciej Szymański (Chopina Wejherowo)

19.00 - Mark-Metal Bolszewo - FC Reda         1-1 (1-0) - LINK

Najciekawszy mecz kolejki. Lider tabeli Mark-Metal Bolszewo wiedział że rywale do tytułu mistrza WLPN wygrali wcześniej swoje mecze i żeby zachować prowadzenie w tabeli mecz z FC Redą musi wygrać.

FC Reda nie zamierzała jednak ułatwiać Mark-Metalowi tego zadania i od początku grała bardzo dobrze. Na końcowy wynik spotkania miała też wpływ bardzo krótka ławka rezerwowych Mark-Metalu (tylko jedna osoba na zmianę), co z pewnością nie pomogło tej drużynie.

Remis nie odbiera jeszcze drużynie z Bolszewa szans na mistrzostwo, ale teraz to Mark-Metal musi liczyć na pomyłkę rywali.

Bramki : Łukasz Patelczyk - Maciek Paczkowski

Żółta kartka : Rafał Maziarz (Mark-Metal Bolszewo)

Czerwona kartka : Paweł Dopke (FC Reda)

Kara dyskwalifikacji : Paweł Dopke (FC Reda) nie może zagrać w kolejnym meczu swojej drużyny

Piłkarz meczu : Waldemar Lilla (FC Reda)

31 maja 2016 - wtorek

19.50 - Chiquita Wejherowo - Dark Team       4-1 (2-0) - LINK

Bardzo spokojny mecz. Chiquita była dużo lepsza, a Dark Team wyglądał na zespół pogodzony ze swoim miejscem w tabeli.  Po raz kolejny super bronił bramkarz Chiquity Paweł Muszka a w obronie świetnie zagrał Karol Pasieka. Szkoda, że w końcówce meczu po jednym ze starć więzadła poboczne w kolanie uszkodził Rafał Nowak i prawdopodobnie nie zagra już w tej edycji WLPN.

Rafałowi życzymy zdrowia i jak najszybszego powrotu na boisko.

Bramki : Karol Pasieka, Rafał Nowak, Wojtek Szreder, Paweł Rompca - Dominik Tarnowski

Żółta kartki : Sebastian Lider (Dark Team)

Piłkarz meczu : Karol Pasieka (Chiquita Wejherowo)