Logowanie

Aktualności

2 kolejka WLPN I - jesień 2016

• autor: blekitni-wejherowo, 2016-09-02 17:35

W 2 kolejce WLPN I nie było niespodzianek. Bardzo pewnie i wysoko wygrała drużyna Mark-Metalu Bolszewo które dzięki temu umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli. W dobrej formie na początku rozgrywek są też gracze Chopina Wejherowo. Tym razem pewnie pokonali Wikęd GOSRIT Luzino 4-0. Drugim hat-trickiem z rzędu popisał się obchodzący 22 urodziny w dniu meczu Dawid Łaga.

Bardzo ciekawie było w meczu ProFana Gościcino z KS Kniewo. O zwycięstwie Kniewa zadecydowała akcja braci Spławińskich z ostatniej minuty meczu.

Dobrze sezon rozpoczęli gracze Kąpina, którzy pokonali Jamę Zła. W  2 kolejce wygrywały też drużyny Amatora Gościcino i FC Redy.

poniżej wyniki gier

...

2 września 2016 - piątek

19.00 - ProFan Gościcino - KS Kniewo                                           2-3 (1-1)

Przez większość meczu prowadził ProFan, ale wygrało KS Kniewo. Piłka nożna nie zawsze bywa sprawiedliwa, ale tym razem gracze z Kniewa otrzymali swoją nagrodę za ambitną a przede wszystkim ofensywną grę w ostatniej minucie meczu. Po akcji Pawła Spławińskiego zwycięskiego gola, strzelił jego brat Karol i został bohaterem meczu. Wcześniej mecz układał się na remis, ale mniej więcej od 30 minuty gracze z Gościcina jakby oddali inicjatywę, zaczęli bardziej skupiać się na obronie, niż na ataku za co jak się okazało zostali ukarani.

Bramki :

1-0 - Artur Zelewski 5'

1-1 - Patryk Ziegert 6' (asysta Paweł Spławiński)

2-1 - Grzegorz Giebas 22'

2-2 - Jerzy Meyer 30' (dobitka strzału Pawła Spławińskiego)

2-3 - Karol Spławiński 40' (asysta Paweł Spławiński)

Piłkarz meczu : Karol Spławiński (KS Kniewo)

19.50 - Chopina Wejherowo - Wikęd GOSRIT Luzino juniorzy 4-0 (2-0)

Pewne zwycięstwo drużyny Chopina. Po raz kolejny świetnie zagrała para Szymański - Łaga. Maciek dzielił i rządził w środku pola, a Dawid niemal bezbłędnie wykańczał akcje kolegów. Warto dodać, że Dawid obchodził w  dniu meczu 22 urodziny, tak więc drugi hat-trick w rozgrywkach WLPN - jesień 2016 i zwycięstwo drużyny z pewnością ładnie się wpisały w urodzinową atmosferę.

Słówko jeszcze o juniorach z Luzina, którzy zagrali bardzo ambitnie i nawet przy stanie 0-3 czy 0-4 próbowali strzelić gola. To że im się nie udało jest z pewnością zasługą dobrze grającej obrony przeciwnika, ale też bramkarza Mateusza Ciskowskiego, który jako pierwszy z bramkarzy w WLPN - jesień 2016 zachował czyste konto.

Bramki :

1-0 - Dawid Łaga 8' (asysta Maciej Szymański)

2-0 - Dawid Łaga 12' (asysta Adrian Chiliński)

3-0 - Maciej Szymański 29'

4-0 - Dawid Łaga 40'

Piłkarz meczu : Dawid Łaga

20.40 - Jama Zła - Kąpino                                                                  1-3 (1-1)

Bardzo wyrównany mecz, którego losy zostały przesądzone w samej końcówce. Jama Zła prowadziła od 11 minuty po golu Patryka Rzepiaka, ale przed przerwą gola na 1-1 strzelił Maciek Leske. W drugiej połowie obie drużyny grały bardzo ostrożnie w tyłach, momentami wydawało się że remis to jedyne możliwe rozwiązanie. Na trzy minuty przed końcem gola strzelił jednak Dawid Roppel, a Jamę Zła dobił grający bardzo dobry mecz Maciek Leske. Zwycięstwo Kąpina jest tym cenniejsze, że zostało osiągnięte bez udziału wieloletniego kapitana zespołu Łukasza Kwaśnika, a wszyscy doskonale wiemy jak wielki jest jego wpływ na wyniki tej drużyny.

Bramki :

1-0 - Patryk Rzepiak 11'

1-1 - Maciej Leske 20'

1-2 - Dawid Roppel 37'

1-3 - Maciej Leske 40'

Żółte kartki : Robert Grubba, Adrian Driwa (Jama Zła)

Piłkarz meczu : Maciej Leske (Kąpino)

3 września 2016 - sobota

19.00 - LZS Donimierz - Mark-Metal Bolszewo              1-8 (1-4)

Mecz bez historii. Donimierz zagrał bez rezerwowych, a co najważniejsze bez chęci podjęcia walki, co skrzętnie wykorzystali bezlitośni w takich sytuacjach piłkarze z Bolszewa. Warto zauważyć że 4 gole dla Bolszewa strzelił Szymon Andryskowski.

Bramki :

1-0 - Łukasz Daszke 8'

2-0 - Szymon Andryskowski 11'

2-1 - Wojtek Kafka 12'

3-1 - Szymon Andryskowski 14'

4-1 - Kamil Woźniak 16'

5-1 - Łukasz Daszke 26' (asysta Szymon Andryskowski)

6-1 - Szymon Andryskowski 29'

7-1 - Dawid Sychowski 34' (bez asysty)

8-1 - Szymon Andryskowski 36' (asysta Filip Schornak)

Piłkarz meczu : Szymon Andryskowski (Mark-Metal Bolszewo)

19.50 - Chiquita Wejherowo - Amator Gościcino           1-2 (1-1)

Bardzo wyrównany zacięty mecz, w którym minimalnie lepszy okazał się Amator Gościcino. Pierwszego gola Amator strzelił grając w przewadze, kiedy to za wybitnie niesportowe zachowanie czerwoną kartkę otrzymał Paweł Rompca. Po tym golu jednak Chiquita uzupełniła skład i grała nawet lepiej niż wcześniej. Świetnie w bramce spisywał się Paweł Muszka, a bramkę na 1-1 strzelił w 15 minucie kapitan drużyny Ariel Gołda. W drugiej połowie trwała wzajemna wymiana ciosów z której zwycięsko, choć trzeba przyznać że bardzo nieznacznie wyszedł Amator Gościcino.

Bramki :

0-1 - Krzysztof Kurkowski 4'

1-1 - Ariel Gołda 15' (asysta Wojtek Szreder)

1-2 - Sylwester Ptak 32' (asysta Błażej Miszka)

Czerwona kartka : Paweł Rompca (Chiquita Wejherowo) 3' - wybitnie niesportowe zachowanie

Kara dyskwalifikacji : Paweł Rompca (Chiquita Wejherowo) - wykluczenie ze wszelkich rozgrywek w ramach WLPN

Piłkarz meczu : Paweł Muszka (Chiquita Wejherowo)

20.40 - FC Reda - Lambada Wejherowo                           9-2 (2-2)

Gdyby ktoś po pierwszych 15 minutach powiedział, że mecz skończy się wysokim zwycięstwem FC Redy, raczej nikt nie potraktowałby go poważnie. Lambada grała bowiem bardzo dobrze, zasłużenie prowadziła 2-0, a świetnymi asystami popisywał się Patryk Malejki. W końcówce pierwszej połowy sygnał do ataku dał FC Redzie kapitan Michał Szymański, który strzelił bramkę kontaktową, minutę później Maciek Paczkowski strzelił gola na 2-2, a minutę po zmianie stron gola na 3-2 strzelił Tomek Ziemann. Taki obrót wydarzeń odebrał Lambadzie chęci do gry. O ostatnich 10 minutach meczu nie ma co pisać, gdyż była to już egzekucja.

Lambada po raz drugi w tych rozgrywkach przegrywa mecz w którym prowadziła 2-0. Trudne jest życie beniaminka WLPN.