Logowanie

Aktualności

4 kolejka WLPN I - jesień 2016

• autor: blekitni-wejherowo, 2016-09-12 21:53

Wydarzeniem 4 kolejki było zdecydowane zwycięstwo Kąpina z Bolszewem. Swój pierwszy punkt w WLPN I zdobyła Lambada Wejherowo która zremisowała z Luzinem 4-4. Drugi remisowy mecz 4 kolejki (ProFan - Chiquita) zakończył się bardzo rzadko oglądanym w WLPN I wynikiem 0-0. To dopiero szósty taki wynik w historii WLPN, a rozegranych zostało już ponad 400 meczów.

Do udanych 4 kolejkę zaliczą piłkarze FC Redy i  LZS Donimierz.

poniżej wyniki

...

12 września 2016 - poniedziałek

19.50 - FC Reda - Amator Gościcino 5-2 (1-1)

Amator zagrał w meczu z FC Redą w osłabionym składzie, co odbiło się oczywiście na jakości gry tej drużyny, szczególnie w drugiej połowie. O dziwo wszystko co najgorsze zaczęło się dla Amatora po tym jak Mateusz Białk strzelił gola na 2-1. Reda bardzo szybko wyrównała, a potem w ciągu kolejnych ośmiu minut strzeliła kolejne trzy gole i zrobiło się praktycznie po meczu.

5-2 - bramka samobójcza 31'

Żółte kartki : Dawid Pusdrowski (Amator Gościcino), Patryk Neumann (FC Reda)

Piłkarz meczu : Tomasz Ziemann (FC Reda)

20.40 - Kąpino - Mark-Metal Bolszewo 6-0 (3-0)

Szlagierowo zapowiadający się mecz niestety był jednostronnym widowiskiem. Kąpino do meczu z Bolszewem przystąpiło niezwykle skoncentrowane, od samego początku kontrolując to co dzieje się na boisku. Kluczowe dla przebiegu spotkania były 10 i 11 minuta w których to świetnie grająca w ataku Kąpina para Kotłowski - Ronkowski strzeliła po bramce. Przy wyniku 2-0 dla Kąpina drużyna z Bolszewa próbowała co prawda atakować, ale kompletnie nie potrafiła znaleźć sposobu na przedostanie się pod bramkę Adama Mikuty. Na domiar złego dla Bolszewa w ostatniej minucie pierwszej połowy kolejnego gola strzelił Patryk Kotłowski.

Druga połowa to już kompletna dominacja Kąpina i w efekcie zasłużone zwycięstwo 6-0.

Bramki :

1-0 - Patryk Kotłowski 10' (asysta Przemek Ronkowski)

2-0 - Przemek Ronkowski 11'

3-0 - Patryk Kotłowski 20'

4-0 - Sebastian Kwaśnik 22' (asysta Mateusz Krajnik)

5-0 - Przemek Ronkowski 23'

6-0 - Patryk Nowak 31' (asysta Przemek Ronkowski)

Żółte kartki : Arkadiusz Wasiniewski (Mark-Metal Bolszewo)

Piłkarz meczu : Przemek Ronkowski (Kąpino)

13 września 2016 - wtorek

20.40 - Lambada Wejherowo - Wikęd GOSRIT Luzino juniorzy   4-4 (3-1)

Lambada Wejherowo była bardzo blisko swojego premierowego zwycięstwa w WLPN I. Drużynie beniaminka zabrakło jednak odrobiny doświadczenia. Po bardzo dobrej pierwszej połowie która zakończyła się wynikiem 3-1 dla Lambady, gracze z Wejherowa praktycznie całkowicie oddali kontrolę nad meczem Wikędowi. Stało się niemal pewne że Luzino wcześniej czy później strzeli bramkę i tak rzeczywiście się stało. Najpierw Michał Dąbrowski w 29' a potem Karol Domagała w 31' strzelili po golu i zrobiło się 3-3.

Lambada dostała jednak kolejną szansę na zwycięstwo po golu w 38' Filipa Kwidzińskiego. Jednak nawet prowadząc na dwie minuty przed końcem 4-3, chłopaki z Lambady nie potrafili dowieźć zwycięstwa do końca. Bohaterem meczu został nieoczekiwanie Szymon Ziemann, który na minutę przed końcem strzelił bramkę wyrównującą i mecz zakończył się wynikiem 4-4.

Obie drużyny po meczu nie były zadowolone z wyniku. Wyglądało na to jakby każdy traktował ten remis nie jak punkt zdobyty, ale raczej dwa stracone.

4-4 - Szymon Ziemann 39'

Piłkarz meczu : Szymon Ziemann (GOSRIT Luzino)

14 września 2016 - środa

19.00 - LZS Donimierz - KS Kniewo      2-0 (1-0)

LZS Donimierz nigdy nie należał do ulubionych rywali dla KS Kniewo. Do tej pory w WLPN I drużyny te spotkały się dwukrotnie, wiosną 2016 Kniewo wygrało co prawda 7-3, ale jesienią 2015 przegrało 3-5, a doliczając do tego jeszcze wstydliwą porażkę 0-6 w Pucharze WLPN - wiosna 2015, chłopaki z Kniewa z pewnością dobrych wspomnień  z meczów z Donimierzem nie mają.

Mimo tego wydawało się, że w tym roku KS Kniewo powinno pewnie poradzić sobie z przegrywającym wszystko od początku sezonu Donimierzem. Nic takiego się jednak nie stało. Bardzo ambitnie grająca drużyna LZS-u, wreszcie z konkretnym bramkarzem, a dodatkowo mająca w ofensywie dobrze dysponowanego Mateusza Gułajskiego wygrała 2-0, odnosząc trzecie zwycięstwo w czwartym meczu z Kniewem.

Bramki :

1-0 - Mateusz Gułajski 13'

2-0 - Mateusz Gułajski 30'

Żółta kartka : Mateusz Polaszek (LZS Donimierz), Mateusz Gułajski (LZS Donimierz), Kamil Polaszek (LZS Donimierz)

Piłkarz meczu : Mateusz Gułajski (LZS Donimierz)

19.50 - ProFan Gościcino - Chiquita Wejherowo  0-0

Trudno cokolwiek napisać o meczu w którym przez 40 minut nie padł żaden gol. Może tak - remis jak najbardziej zasłużony, bramkarze obu drużyn grali oczywiście bezbłędnie, ale trzeba też uczciwie dodać że zbyt wielu szans na wykazanie się nie mieli.

W końcówce meczu wydawało się, że może wreszcie paść gol, ale najpierw gracze z Gościcina zmarnowali wyśmienitą okazję, a potem dobrze zapowiadającą się akcję Chiquity przerwał faulem taktycznym Adam Klas.

Żółta kartka : Adam Klas (ProFan Gościcino)