Logowanie

Aktualności

6 kolejka WLPN I - jesień 2016

• autor: blekitni-wejherowo, 2016-09-22 12:42

W 6 kolejce rozegrane zostały tylko 4 mecze. W zdecydowanie najciekawszym z nich lider tabeli Kąpino zremisował po bardzo ciekawym meczu z mistrzem WLPN-wiosna 2016 - Chopina Wejherowo 2-2.

W innych meczach pewnie po 3 punkty sięgnęły drużyny FC Redy, Wikędu GOSRIT Luzino i LZS Donimierz.

Spotkania Jamy Zła z Lambadą Wejherowo i Bolszewa z Kniewem zostały przełożone na 12 października.

Relacje z meczów poniżej

...

23 września 2016 - piątek

19.00 - FC Reda - ProFan Gościcino          4-1 (2-0)

FC Reda potwierdziła wysoką formę w meczu z ProFanem. Trzecie kolejne zwycięstwo dało temu zespołowi awans na drugą lokatę w tabeli. Bohaterem meczu został autor hat-tricka Paweł Długowolski. Szczególnie piękny był gol na 3-1, piłka po strzale Paweła poszybowała z ogromną prędkością w samo okienko bramki Damiana Miotka. Gol ten praktycznie przesądził o wygranej Redy. ProFan ambitnie próbował w końcówce zmniejszyć rozmiary porażki, ale zamiast tego kolejnego gola strzelił Długowolski i mecz zakończył się wynikiem 4-1.

Bramki :

1-0 - Michał Więcek   4'

2-0 - Paweł Długowolski 17'

2-1 - Grzegorz Giebas 23' (asysta Dawid Guenther)

3-1 - Paweł Długowolski 31'

4-1 - Paweł Długowolski 40'

Żółta kartka : Paweł Długowolski (FC Reda)

Piłkarz meczu : Paweł Długowolski (FC Reda)

19.50 - Kąpino - Chopina Wejherowo       2-2 (2-0)

Mecz kolejki, a może nawet mecz sezonu nie zawiódł. Obie drużyny przystąpiły do niego w najmocniejszych składach i zaprezentowały wysoki poziom umiejętności technicznych i taktycznych.

Kąpino bardzo szybko objęło prowadzenie po golu Przemka Ronkowskiego. Potem nastąpił okres dominacji Chopina Wejherowo, który nie zakończył się bramką dla tego zespołu głównie dzięki świetnie broniącemu Adamowi Mikucie. Co więcej kolejnego gola strzelili po świetnej zespołowej akcji gracze Kąpina i mieli nawet okazje żeby podwyższyć prowadzenia na 3-0, ale Maciek Leske trafił w słupek.

W drugiej połowie dość szybko gola kontaktowego strzelił Łukasz Ilukowicz, ale Kąpino grało bardzo mądrze i wydawało się, że dowiezie prowadzenie 2-1 do końcowego gwizdka. Na dwie minuty przed końcem meczu wrzutkę w pole karne bardzo odważną główką wykończył Dawid Łaga i mecz zakończył się podziałem punktów.

Bramki :

1-0 - Przemek Ronkowski 3'

2-0 - Patryk Kotłowski 12'

2-1 - Łukasz Ilukowicz 23'

2-2 - Dawid Łaga 38' głową

Żółta kartka : Dawid Łaga

20.40 - Wikęd GOSRIT Luzino Juniorzy - Amator Gościcino    5-1 (3-1)

Luzinianie co kolejkę mają wiele roszad w składzie, co z pewnością nie pomaga im w regularnym wygrywaniu. Jak jednak twierdzi kapitan tego zespołu Krzysztof Buczak, czas eksperymentów dobiega już końca i w ostatnich meczach tej edycji zobaczymy już prawdziwą jakość tego zespołu.

Póki co Wikęd rozegrał świetny mecz z Amatorem Gościcino i odniósł pierwsze tak przekonujące zwycięstwo w tej edycji. Warto zauważyć że zbiegło się to z powrotem na boisko Marcina Henninga. Kto wie może to był ten brakujący element w układance z Luzina, który pozwoli jeszcze włączyć się im w walce o podium WLPN.

5-1 - Tomek Kotwica 40'

Żółte kartki : Michał Dąbrowski (Wikęd GOSRIT Luzino), Michał Hewelt, Mateusz Klein (Amator Gościcino)

24 września 2016 - sobota

19.00 - LZS Donimierz - Chiquita Wejherowo         4-0 (1-0)

Zasłużone zwycięstwo drużyny z Donimierza, które praktycznie ani przez chwilę nie było zagrożone. Już na początku meczu świetną akcją indywidualną popisał się Mateusz Gułajski i Donimierz objął prowadzenie. W drugiej połowie gracze Donimierza spokojnie czekali na kontrę i w 31 minucie się doczekali. Znajdujący się w wysokiej formie Mateusz Gułajski tak rozegrał akcję, że Krystianowi Sosińskiemu pozostało tylko dołożyć nogę i strzelić do pustej bramki. Krystian tak rozochocił się tym golem że po chwili dołożył jeszcze dwie kolejne bramki i ni stąd ni zowąd zrobiło się 4-0.  W ostatnich momentach meczu Chiquita miała co prawda jeszcze okazję na gola honorowego, ale Ariel Gołda nie wykorzystał rzutu karnego. Warto zauważyć że świetnie jego strzał obronił Kamil Domarus, który był cichym bohaterem meczu.

Bramki :

1-0 - Mateusz Gułajski 5'

2-0 - Krystian Sosiński 31'

3-0 - Krystian Sosiński 32'

4-0 - Krystian Sosiński 36'

* w 38 minucie Ariel Gołda nie wykorzystał rzutu karnego

Żółte kartki : Łukasz Kowalski, Grzegorz Pogorzelski (Chiquita Wejherowo)

Czerwona kartka : Karol Pasieka (Chiquita Wejherowo) 39'

Kara dyskwalifikacji : Karol Pasieka (Chiquita Wejherowo) nie może zagrać w dwóch kolejnych meczach swojej drużyny