Podsumowanie WLPN II Reda - edycja jesienna

• autor: WLPNII, 2016-10-29 01:43

Rozgrywki  WLPN II Reda dobiegły końca. W jesiennej edycji udział wzięło 8 zespołów, które od początku września rywalizowały o ligowe punkty. Do grona "stałych bywalców" II ligowych zmagań Romanik Reda,Sprzęgło Wejherowo,Tiger Gym,Błękitni Wejherowo dołączyło dwóch spadkowiczów Dark Team oraz 4 Pory Roku. Stawkę uzupełniła La Magica Rumia oraz Pegaz Football Team.

Trzeba przyznać, iż rywalizacja była bardzo zacięta. Smaczku dodawał fakt, iż każda kolejka przynosiła niespodziewane wyniki. Obiektywnie patrząc była to najciekawsza runda WLPN II, którą miałem okazję prowadzić.

W końcowym rozrachunku awans do I ligi uzyskały teamy Tiger Gym Wejherowo oraz La Magica Rumia. Królem strzelców z dorobkiem 19 bramek został Brayan Wierciszewski z La Magica. Tuż za nim z 17 bramkami uplasował się Mariusz Brzeski z Tiger Gym.

Kapitanowie 4 Pór Roku oraz Dark Team - Longin Skrzypiński i Marcin Marciński jasno zapowiedzieli, że w wiosennej edycji ich zespoły włączą się ponownie do walki o awans, gdyż jesienią wypadły nie co poniżej oczekiwań kibiców. Romanik Reda z czerwonej latarni ligi w zeszłej rundzie teraz pokazał, iż nabrał doświadczenia i ukończył sezon na dobrej 4 pozycji. Na pewno Błękitni Wejherowo to ekipa, bardzo doświadczona, dla której 5 lokata na pewno nie jest szczytem marzeń...o ile początek był słabszy w wykonaniu zespołu Tadeusza Ciapy, o tyle końcówka była bardzo dobra. Ten team na pewno jeszcze pokaże na co go stać. Pegaz oraz Sprzęgło to zespoły, z którymi liczyć będzie musiał się każdy.

Zakończenie oraz rozdanie nagród odbędzie się 11.11.2016r. w Restauracji Olimp w Wejherowie. Początek o godzinie 18.45. Serdecznie zapraszamy wszystkich przedstawicieli klubów.