Logowanie

Aktualności

8 kolejka WLPN I Sportbazar i mecze zaległe.

• autor: blekitni-wejherowo, 2017-05-17 11:00

Przed meczami 8 kolejki odbyły się dwa zaległe mecze. W obu z nich wystąpił ProFan Gościcino i co bardzo istotne dla układu tabeli najpierw pokonał KS Kniewo 3-1, a dosłownie chwilę potem Lambadę Wejherowo 7-1. Dzięki tym dwóm wygranym ProFan zgłosił poważne aspiracje do miejsca na podium WLPN.

Aspiracje te potwierdził dzień później remisując w bezpośrednim starciu o czołowe lokaty z La Magiką Rumia 3-3. Mecz ten dostarczył wielu emocji, a wynik był sprawą otwartą do samego końca. Wyrównujący gol dla Magików z Rumi został strzelony w ostatniej minucie z rzutu karnego.

W drugim czwartkowym meczu również padł remis. Niespodziewanie swoje pierwsze punkty w WLPN - wiosna 2017 zdobyła Lambada Wejherowo, remisując z GOSRIT-em Luzino 2-2. Trzeba przyznać, że Lambada jak najbardziej na ten punkt zasłużyła, chociaż bliżej wygranej był GOSRIT, który jeszcze na dwie minuty przed końcem prowadził 2-1, wtedy to szybko rozegrany rzut wolny przez Nataniela Prałata wykończył świetnym strzałem najlepszy strzelec Lambady Robert Lekner.

W meczach piątkowych większych niespodzianek nie było. Bardzo pewnie swój mecz wygrała ekipa Chopina Wejherowo, a kolejne 4 gole do swojej bogatej kolekcji dorzucił Dawid Łaga. Trochę więcej kłopotów z odniesieniem wygranej miał Mark-Metal, ale dzięki bardzo konsekwentnej grze  w obronie i świetnej postawie awaryjnego bramkarza (Bartka Woźniaka), drużyna z Bolszewa odparła ataki Tiger Gym Wejherowo.

Bardzo dobre spotkanie rozegrały ekipy KS Kniewo i FC Reda. Wynik meczu rozstrzygnął dosłownie ostatnim kopnięciem Krzysztof Szczygieł.

W najbliższy wtorek uzupełnione zostaną jeszcze ostatnie zaległości Tiger zagra z szukającą punktów Lambadą Wejherowo, a Kąpino z walczącym o podium Mark-Metalem Bolszewo.

3-1 - Paweł Spławiński 40'

21.00 - ProFan Gościcino - Lambada Wejherowo   7-1 (3-1) - mecz zaległy z 4 kolejki

18 maja 2017 - czwartek

20.00 - ProFan Gościcino - La Magika Rumia    3-3 (1-1)

3-3 - Rafał Kryśkiewicz 39' z karnego

Żółte kartki : Tomasz Szulc, Miłosz Malinowski (ProFan Gościcino), Michał Filipkowski (La Magika)

20.50 - GOSRIT Luzino - Lambada Wejherowo    2-2 (0-1)