Podsumowanie WLPN II Reda - sportbazar.pl

• autor: WLPNII, 2017-06-15 11:31

Podsumowanie zmagań w WLPN II
      Za nami kolejna bardzo udana edycja WLPN II. Do wiosennej edycji zgłosiło się 10 drużyn, rozegraliśmy 45 spotkań. Trzeba przyznać, iż mijające rozgrywki były najbardziej wyrównane z pośród wszystkich II ligowych rywalizacji. Walka o awans do WLPN I trwała do ostatniego spotkania. Nowe drużyny dodały jakości naszym zmaganiom. Zarówno RKS Wikingowie, Dan-Bud Gościcino, Batalion Dowodzenia MW,Vendetta, Palekipa pokazały się z bardzo dobrej strony. Stawkę uzupełnili stali bywalcy drugoligowego boiska: Sprzęgło Wejherowo, 4 Pory Roku, Romanik Reda jak również drużyny, które miały okazję zasmakować gry na najwyższym poziomie: Dark Team oraz Błękitni Wejherowo.
      Zespoły, które były najskuteczniejsze pod bramką przeciwnika to Błękitni Wejherowo (43 bramki), Romanik Reda (42 bramki) oraz Dark Team (41 bramek). Najbardziej szczelną obroną pochwalić mogą się ponownie Błękitni Wejherowo (17 bramek straconych), Dark Team (20 bramek straconych) oraz Sprzęgło Wejherowo i RKS Wikingowie (24 bramki stracone).
Królem strzelców z dorobkiem 26 bramek został Krzysztof Karmazy z Błękitnych Wejherowo. Warto nadmienić, iż wynik tego zawodnika to prawie ¾ wszystkich strzelonych bramek przez zespół z grodu Wejhera.
      Wiosenna edycja zmagań była mieszanką doświadczenia, młodzieńczej fantazji, niesamowitych zwrotów akcji oraz meczów, których wynik do końca nie był do przewidzenia. Na redzkim Orliku pokazało się kilku nowych bardzo ciekawych zawodników, którzy z pewnością zaprezentują wysoką formę w jesiennej edycji WLPN.
Krótka charakterystyka drużyn poniżej

4 Pory Roku – drużyna solidna, w przebudowie, mieszanka młodzieńczego polotu i doświadczenia. Kilka razy swoją grą napsuli krwi najlepszym zespołom. Potrzebują zgrania. Ekipa prowadzona przez doświadczonego kapitana Longina Skrzypińskiego.
Palekipa – drużyna o dużym potencjale, musi poukładać się organizacyjnie. Właśnie kwestie organizacyjne sprawiły, że ci młodzi zawodnicy do końca nie pokazali na co ich stać.
Vendetta – drużyna bez gwiazd, ale solidna umiejąca grać z każdym. Dobrze poukładana organizacyjnie.
Dan-Bud Gościcino – zespół, który pokazał że jako beniaminek może namieszać w każdym meczu. Kapitan Daniel Szotrowski i jego brat Dawid to bardzo pewne punkty ekipy. Szkoda, że sprawy zawodowe sprawiły, iż końcówka sezonu była zdecydowanie poniżej oczekiwań
RKS Wikingowie – bardzo solidny beniaminek, który złapał stabilizację kadrową w drugiej części rozgrywek. Bardzo groźna i skuteczna drużyna.
Batalion Dowodzenia MW – praktycznie od początku zespół liczący się w drodze o awans. Bardzo dobry początek, pewne zwycięstwa. Po weekendzie majowym notują dołek, z którego nie udaje im się wyjść. Walkę o awans przegrywają dopiero na dwie kolejki przed końcem rozgrywek. Solidni jak tylko nie są na poligonie. Kandydat do awansu w edycji jesiennej.
Romanik Reda – bardzo słaby początek, druga część sezonu diametralnie inna. 5 zwycięstw z rzędu, poukładane kwestie kadrowe oraz stabilność składu sprawiły, iż team uplasował się na 4 miejscu. Gdyby rozgrywki trwały jeszcze kilka kolejek z pewnością liczyliby się w drodze do awansu.
Sprzęgło Wejherowo – kapitan Sebastian Rhode i jego koledzy, przed zmaganiami nie byli wymieniani jako pretendenci do awansu. I na przekór wszystkim pokazali prawdziwe oblicze swojej drużyny. Rzutem na taśmę w drodze do elity wyprzedzają ich Błękitni. Na pewno będą mocnym kandydatem do awansu na jesień.
Błękitni Wejherowo – drużyna, która pokazała, iż stabilna forma wszystkich zawodników oraz posiadanie jednej indywidualności jest skuteczną receptą do awansu. Bardzo skuteczny Krzysztof Karmazy, król strzelców prowadzi tą ekipę do pierwszej ligi, ale pamiętajmy, że gdyby nie postawa całego teamu, to na pewno Karmi nie strzeliłby, aż tylu ważnych goli. Drużyna z tzw. team spirit.
Dark Team – grupa przyjaciół, która pokazała, iż bez swojego lidera Patryka Dworniaka, także potrafi grać w piłkę. Jak tylko na boisku będą zajmować się graniem, a nie dyskutowaniem to są grozi dla każdej ekipy z pierwszej ligi. Wkomponowują rozsądnie młodzież do swojego składu, za to duży plus.
      Jako organizator WLPN II dziękuję wszystkim zawodnikom za grę fair-play, kapitanom za ład organizacyjny, sędziom za dobre wywiązywanie się ze swoich obowiązków (wiadomo nie od dziś, że sędziowanie to nie łatwa sprawa) i serdecznie zapraszam w imieniu Błękitnych Wejherowo jak i MOSiR Reda do zapisów do kolejnej tym razem jesiennej edycji.