Logowanie

Aktualności

1 kolejka WLPN I NO10.pl - jesień 2017

• autor: blekitni-wejherowo, 2017-09-02 07:16

W 1 kolejce sporo było wysokich wyników. Wyglądało to trochę tak jakby nie wszystkie drużyny były odpowiednio przygotowane do nowej edycji WLPN.

Trudne zadanie już pierwszego dnia rozgrywek czekało beniaminków WLPN - jesień 2017.

Błękitni Wejherowo zmierzyli się z mistrzem wiosny Kąpino. Różnica pomiędzy tymi zespołami była widoczna od początku, ale dzięki ambitnej grze Błękitni aż do 25 minuty stracili tylko jedną bramkę. Potem jednak mistrzowie zaczęli strzelać gole seriami i skończyło się na 7-1, choć goli dla Kąpina mogło być nawet więcej.

Trochę inny przebieg miał mecz Mark-Metalu z drugim beniaminkiem czyli zespołem Dark Teamu opartym na starej gwardii którą pamiętamy jeszcze z poprzednich przygód tej drużyny z WLPN I.

Mark-Metal może nie miał, aż tak dużej przewagi jak Kąpino z Błękitnymi, ale za to praktycznie każdą stworzoną sytuację zamieniał na bramkę, co zdecydowanie odbierało chęci do gry graczom Dark Teamu w efekcie wyniki 8-0 dla Bolszewa nie może dziwić. Świetnie w tym meczu zagrał Radek Jakóbowski, pochwalić należy też strzelca 4 goli Łukasza Patelczyka.

Świetnie WLPN I rozpoczęła odnowiona drużyna Jamy Zła. Rozbita w pył została przez Jamę drużyna Magików z Rumi. Wynik 7-0 jest wysoki, ale gdyby Karol Pionk był odrobinę bardziej precyzyjny to skończyłoby się dwucyfrówką. Podobnie wysoko wygrał też MKS Gościcino z Tiger Gymem. Świe

W najciekawszym meczu pierwszej kolejki Chopina Wejherowo pokonało KS Kniewo 4-3. Drużyna Chopina całą pierwszą połowę zagrała bez jednego zawodnika, co skrzętnie wykorzystali gracze Kniewa strzelając dwa gole. Potem jednak do drużyny Chopina dołączył obserwujący pierwszą połowę przy lini bocznej Krzysztof Liedigk, znany wcześniej z występów w Luzinie i mecz się zmienił nie do poznania. Kniewo praktycznie nie opuszczało własnej połowy, trzy gole strzelił Maciek Szymański i drużyna z Osiedla Chopina przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

O meczu Lambada Wejherowo - FC Reda chcielibyśmy natomiast jak najszybciej zapomnieć. Poziom zaprezentowany przez zawodników był "wysoki" ale tylko w przenośni. Piłka co rusz lądowała w płynącej obok boiska rzeczce i to że w ogóle udało się dograć ten mecz do końca i nie zgubić żadnej piłki trzeba uznać za sukces.