Logowanie

Aktualności

5 kolejka WLPN I NO10.pl - jesień 2017

• autor: blekitni-wejherowo, 2017-09-22 08:41

Drużyna z Kąpina wygrywa mecz za meczem. Zwycięstwo z Lambadą Wejherowo to już 20 kolejna wygrana dwukrotnych mistrzów WLPN. Ostatni raz Kąpino straciło punkty w WLPN niemal dokładnie rok temu (23 września 2016) w remisowym meczu z Chopina Wejherowo, a ostatnią porażkę zespół ten poniósł w czerwcu 2016 roku z GOSRIT-em Luzino.

Pewnie swoje mecze wygrały też inne czołowe drużyny z poprzedniej edycji. Chopina Wejherowo pokonało zawsze groźny MKS Gościcno, a Mark-Metal Bolszewo wygrał z Tiger Gym Wejherowo.

Nieoczekiwanie punkty straciła Jama Zła, która do meczu z FC Redą przystępowała jako lider WLPN I. Drużyna z Redy mimo, że na swoim koncie nie miała jeszcze żadnego punktu od początku wierzyła w wygraną. Pierwsi gola strzelili co prawda gracze Jamy Zła, ale potem bardzo ładną główką wyrównał Przemek Bukowski, a w drugiej połowie zespołową akcję FC Redy, strzałem do pustej bramki skończył Maciek Paczkowski. Wynik 2-1 dla FC Redy utrzymywał się do 39 minuty, wtedy to Kacper Małolepszy po podaniu Szymona Skrzypczaka wyrównał. Do zakończenia meczu pozostały dosłownie sekundy, a mimo to  Daniel Piesik strzelił jeszcze bramkę i sensacja stała się faktem.

Bardzo ciekawy był też mecz Błękitnych z KS Kniewo. Wynik spotkania rozstrzygnął się dopiero w końcówce. Do przerwy Błękitni prowadzili 2-1, jednak młodsi gracze drużyny z Kniewa zachowali zdecydowanie więcej sił na drugą połowę i po ładnych akcjach strzelili między 30 a 37 minutą 3 gole. Błękitni odpowiedzieli tylko strzałem z rzutu wolnego Krzysztofa Karmazego i mecz zakończył się wygraną Kniewa 4-3.

Całkiem nieźle zagrał też w tej kolejce drugi beniaminek Dark Team, mimo to musiał uznać wyższość La Magiki Rumia.