Logowanie

Aktualności

1 kolejka WLPN I NO10.pl - wiosna 2018

• autor: blekitni-wejherowo, 2018-04-06 09:09

Po 152 dniach przerwy ruszyła kolejna edycja WLPN. W pierwszej kolejce z bardzo dobrej strony pokazała się drużyna MKS Gościcino, która rozbiła zawsze solidną ekipę Mark-Metalu Bolszewo aż 7-1. Pozostałe dwa czwartkowe mecze były zdecydowanie bardziej wyrównane. Dark Team bardzo mocno postawił się drużynie La Magiki Rumia, jednak okazał się minimalnie gorszy i przegrał 0-1. Ciekawie było też w meczu Błękitnych z Hito Sushi. Jedyny beniaminek w tej edycji (Hito Sushi) prowadził już 2-0, jednak Błękitni walczyli do końca i na 4 minuty przed końcem meczu odrobili straty. Ozdobą tego meczu były bramki Krystiana Henniga (piękny strzał z woleja) i Mateusza Gułajskiego z rzutu wolnego.

W piątek 6 kwietnia 2018 ligę rozpoczęli medaliści poprzedniej edycji. W bezpośrednim meczu lepsze od Jamy Zła okazało się Kąpino. Trzeba przyznać, że mecz ten nie zawiódł i stał na dobrym poziomie. Kąpino znów do ligi przystąpiło bez żadnych rewolucji kadrowych i wydaje się, że po raz kolejny będzie trudne do pokonania.

Największą niespodziankę kolejki sprawili zawodnicy KS Kniewo, którzy pokonali wicemistrzów z jesieni Chopina Wejherowo. Wydawało się, że Chopina kontrolowało mecz prowadząc 3-1, jednak w drugiej połowie gole strzelali tylko gracze z Kniewa. Zwycięską bramkę na dwie minuty przed końcem meczu strzelił Wojtek Szreder.

Dobrze ligę rozpoczęła FC Reda. Hat-trickiem w meczu z Lambadą popisał się Maciek Paczkowski i dzięki temu został pierwszym liderem strzelców.