Wejherowska Liga Piłki Nożnej - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Aktualności

1 kolejka WLPN I No10.pl - jesień 2018 - 13 września

  • autor: blekitni-wejherowo, 2018-09-13 23:15

Oficjalnie rozpoczęliśmy sezon jesień 2018! Co prawda tydzień później niż planowano, ale na takie spotkania warto było czekać! Na inaugurację przypadło spotkanie Błękitnych Wejherowo z Mark-Metalem Bolszewo, które przysporzyło nam niemało emocji! Nie mniej działo się w meczu pomiędzy FC Reda, a Dark Team, gdzie zwycięsko wyszedł ten drugi zespół!

Poniżej relacja z meczów 1 kolejki WLPN I No10.pl - jesień 2018

...

13 września 2018 - czwartek

20.00 - Błękitni Wejherowo – Mark-Metal Bolszewo 6-0 (2-0)

Pierwsze 10 minut pierwszej połowy to praktycznie wymiana cios za cios. Jedna i druga drużyna miała swoje okazje do zdobycia inaugurującej sezon bramki – Mark Metal po składnych akcjach całego zespołu dwa razy groźnie zagroził bramce strzeżonej przez bramkarza Błękitnych Wejherowo. Natomiast za sprawą Remigiusza Sarbaka i jego wzorowej „zastawce” Błękitni dobijali się do bramki Mark Metalu. Ostatecznie ta sztuka się udała, wyżej wymieniony zawodnik w błękitnym trykocie „posadził” bramkarza drużyny przeciwnej i wbił piłkę do pustej bramki. Pozostała część pierwszej odsłony należała już do wejherowian, którzy po błędzie przeciwnika podwyższyli wynik na 2:0. Co prawda Mark-Metal miał swoje okazje, lecz w ostatecznym rozrachunku nic nie wpadło.

Ewidentnym planem Błękitnych na drugą połowę było szybkie podwyższenie wyniku i wprowadzenie do gry nieco spokoju. Zmasowane ataki przyniosły jednak oczekiwany skutek dopiero za czwartą próbą! Wcześniej przed stratą bramki w ekstremalnych sytuacjach ekipę z Bolszewa bronił Przemek Bujak, który w dalszej części meczu jeszcze kilka razy popisał się obroną w trudnych sytuacjach. Mark Metal nie zamierzał jednak składać broni! Kolejne próby ataków kończyły się jednak fiaskiem, a zmuszenie do bardziej otwartej gry poskutkowało stratą kolejnych bramek.

Bramki: 

1-0 - Remigiusz Sarbak 10' 

2-0 - Tadeusz Ciapa 14'

3-0 - Paweł Rompca 24'

4-0 - Tomasz German 34'

5-0 - Paweł Rompca 36'

6-0 - Kuba Łapaj 39'

Składy drużyn :

Błękitni Wejherowo : Gogoliński, Plotzki, Łapaj, German, Sarbak, Rompca, Kurzyk, Ciapa, Zbrodzisz, Kolas

Mark-Metal Bolszewo : Bujak, Kas, Ruciński, B. Woźniak, Dudziński, K. Woźniak, Patelczyk, Daszke, Wasiniewski

 

20.50 - FC Reda - Dark Team 2-3 (1-2)

Dużo nerwowości i przypadku – tak w skrócie można streścić pierwszych kilka minut drugiego, czwartkowego spotkania. Z tego przypadku Maciek Paczkowski wywalczył rzut karny dla FC Reda! Sprytnie przełożył piłkę w polu karnym i zmusił rywala do faulu, który pewnie został zamieniony na bramkę. Na odpowiedź ze strony Dark Teamu nie trzeba było długo czekać! Gra się nieco uspokoiła, drużyny zaczęły spokojniej rozgrywać piłkę, a na kąśliwe uderzenie zdecydował się Cezary Siepietowski. Chwilę później jego zespół ustalił wynik pierwszej połowy na 2:1, po mierzonym uderzeniu w prawy górny róg bramki. Bramkarz był bardzo bliski interwencji, ostatecznie piłka przeleciała tylko przez jego palce.

Wspomniany wcześniej Siepietowski narobił trochę szumu także w drugiej połowie, jego lewa noga mogła przysporzyć nieco kłopotów przeciwnikom. Większość trafiała jednak obok bramki... DO CZASU! W 34 minucie Siepietowski odbiera piłkę na połowie przeciwnika i mocnym uderzeniem z bardzo ostrego kąta wyprowadza swój zespół na 1:3! Ze strony FC Reda na akcję indywidualną pokusił się co jakiś czas Maciej Paczkowski. Jemu także brakowało wykończenia, do 36', kiedy to pięknym lobem zdobył bramkę kontaktową. Jego zespół starał się o zdobycz punktową do samego końca, jednak do chociażby 1 punktu zabrakło już minut.

Bramki :

1-0 - Paweł Dampc 10' z karnego 

1-1 - Cezary Siepetowski 16' 

1-2 - Mateusz Kamiński 18' 

1-3 - Cezary Siepetowski 34' 

2-3 - Maciej Paczkowski 36'

Składy drużyn : 

FC Reda : Ziemann, Szajerka, Gurzęda, Paczkowski, Tafil, Dampc, Ł. Dopke, D. Dopke, Bukowski, Długowolski, Dettlaff

Dark Team : Lider, Kamiński, M. Siepetowski, Milcarz, C. Siepetowski, Wesołowski, Bobrucki

 

autor relacji : Przemek Pek.


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [132]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

WSPIERA NAS

 

OFICJALNY PATRON ROZGRYWEK

 

URZĄD MIASTA WEJHEROWA

 

SPONSORZY :

SKLEP INTERNETOWY

www.no10.pl

 

PIZZERIA ALCATRAZ - WEJHEROWO

 

PATRONI MEDIALNI :

Zachęcamy do wspierania rozwoju amatorskiego sportu w Wejherowie.

Więcej informacji tel. 662 058 981

 

OGLĄDAJ WLPN W  :

Reklama