Logowanie

Aktualności

1 kolejka WLPN I No10.pl - jesień 2018 - 14 września

• autor: blekitni-wejherowo, 2018-09-14 22:28

W jedynym rozegranym w piątek 14 września meczu debiutujący w WLPN I - Romanik Reda pokonał KS Kniewo 5-2.

Mecze Jamy Zła ze Sprzęgłem i Kąpina z MKS-em Gościcino zostały przełożone.

Chopina Wejherowo w 1 kolejce miało planową pauzę.

...

14 września 2018, piątek

21.10 - ROMANIK REDA – KS KNIEWO 5:2 (3:0)

Mocne rozpoczęcie beniaminka! Romanik Reda pewnie pokonuje KS Kniewo, choć nie było to łatwe zadanie. Mecz obfitował w składne akcje, ciekawe zagrania i przede wszystkim piękne bramki.

Romanik Reda to beniaminek I ligi WLPN, który zapewnił sobie awans po bardzo udanym sezonie na zapleczu. W debiucie na wejherowskim boisku czekała na nich ekipa z Kniewa, która znana jest z ciekawej, ofensywnej gry, co zapowiadać mogło interesujące spotkanie. Zebrani widzowie na pewno nie mogli narzekać na brak wrażeń. Mecz z wysokiego C rozpoczęła drużyna w żółtych koszulkach, która przez pierwsze 10 minut praktycznie nie dała dojść do słowa swoim przeciwnikom, co udokumentowała trzema bramkami. Klasycznym hattrickiem popisał się Sebastian Meina.

Ciekawie zaczęło się robić dopiero po przerwie. Kniewo, zmuszone do odrabiania strat, rzuciło się do ataku, czego skutkiem był rzut karny w 26 minucie. Niestety intencje Karola Spławińskiego pewnie wyczuł Leszek Gołąbek. Sztuka strzelenia bramki się jednak 3 i 6 minut później, napastnik Kniewa, Karol Spławiński, strzelił 2 gole, jednak to jedyna odpowiedź na jaką było stać jego zespół. Na wyróżnienie zasługuje na pewno piękny strzał Patryka Lorka, który uderzeniem z woleja zmieścił piłkę w samych „widłach” bramki strzeżonej przez goalkeepera KS Kniewa.