Zapowiedź 6 kolejki!

• autor: ppek, 2018-10-17 12:21

W WLPN I w 5 kolejce obyło się bez żadnych niespodzianek, no może poza gasnącymi światłami. Mecz Kąpino-Kniewo (4:1) czeka dogranie. Reszta rozegranych spotkań zakończyło się wynikami, które w pewnym stopniu „wywróżyliśmy”.

Co czeka nas w 6 kolejce?

Zaczniemy zaległym meczem pomiędzy Gościcinem, a Jamą Zła. Dla ekipy Mateusza Białka nie jest to dobra wiadomość, bowiem od razu po tym starciu zmierzy się z rozpędzonym Sprzęgłem! Dwa naprawdę ciężkie mecze, a „biali” nie przystępują w obydwu przypadkach jako faworyci. Nie oznacza to jednak brak szans na zdobycz punktową! Mati i spółka pokazali, że potrafią grać w piłkę (chociażby mecz z Chopina) i mogą napsuć krwi.

Po dwutygodniowej przerwie wraca Romanik! Banda braci Janor na pewno do starcia z Dark Teamem przystąpi z pozycji faworyta, choć obydwa zespoły sąsiaduja ze sobą w ligowej tabeli! Romanik jest głodny punktów, jednak Dteam po nieciekawej dla siebie serii także ich potrzebuje.

Świetna okazja do zdobycia pierwszych punktów dla KS Kniewa! Bracia Spławińscy wygrzebali się z problemów kadrowych (miejmy nadzieję!) i w spotkaniu z Kąpinem nie wyglądali najgorzej. Bolszewo również w spotkaniu ze Sprzęgłem pokazało na co ich stać. Mark-Metal gra jednak w kratkę, co może być szansą dla Kniewa!

Na dwa komplety punktów będzie miała szansę także Jama Zła! Po czwartkowym spotkaniu z Gościcinem, na kończenie piątkowego grania, „niebiescy” spotkają się z FC Redą! Trudno określić faworyta, Reda rozkręca się z meczu na mecz, a przewodzący nią Maciek Paczkowski, jak Piątek, nie przestaje strzelać! Może być ciekawie!

Niekwestionowanym hitem będzie natomiast starcie Kąpina z Chopina. I na tym można by praktycznie zakończyć zapowiedź – wystarczy spojrzeć w tabele. Chopina nie może się zatrzymać, Kąpino z dwoma remisami na koncie, ale z ogromną siłą rażenia w ofensywie. Nie pokusimy się o wskazanie faworyta, ale pewni jesteśmy, że będzie iskrzyło. Może to być tzw. „mecz o 6 punktów”. Taką mamy nadzieję i zapraszamy wszystkich w piątek o 20:15 na wejherowską Jamajkę!

Co w WLPN II?

Trochę przetasowań jeżeli chodzi o ligową tabelę! Łeb w łeb idą Hito Sushi oraz Husaria, jednak ciekawie robi się niżej! RedRum OldBoys w ten weekendowy dwumecz zdobyli 3 punkty, a trzeba przyznać, że byli naprawdę blisko sprawienia niespodzianki! Wynik 2:1 z Husarią mówi sam za siebie. Ten sam zespół nie dał jednak szans La Magice, gromiąc ją 9:0!

Dwa komplety punktów zdobyły wspomniane Hito Sushi oraz Husaria Strzebielino, jednak Ci drudzy nie mieli łatwej przeprawy. 2:1 z RROB oraz 4:3 z 4 Porami Roku! Liczą się jednak punkty, a tych reprezentanci Strzebielina dopisali na swoim koncie aż 6!

Premierowe punkty w tym sezonie zdobyło Błękitne Wapno! Pewne, 8:4 z One Team pozowliło wyjść z dołka i miejmy nadzieję – zacząć marsz w górę tabeli!

Najbliższy tydzień pauzujemy, drużyny mają okazję do regeneracji po ciężkim weekendzie. Do zmagań wracamy 27 października!