Logowanie

Aktualności

7 kolejka WLPN I No10.pl jesień '18 - 26 października

• autor: ppek, 2018-10-26 23:22

Zakończyliśmy granie przed przerwą na Święto Wszystkich Świętych 3 ostatnimi meczami siódmej kolejki. Spotkania były mocno wyrównane, żeby nie powiedzieć "na styku". Kolejny raz zachwyca Kwaśnik! Mało liczny skład Jamy rozprawił się z Dteamem, a Sprzęgło po ciężkim meczu wygrywa z Romanikiem!

26 październik 2018, piątek

19:30 – KĄPINO - MARK-METAL BOLSZEWO 5:3 (2:2)

Mecz bez większej historii, Kąpino już bez takiego polotu i finezji do jakiego przyzwyczaił nas w poprzednich meczach. Trzeba przyznać, że Mark-Metal postawił ciężkie warunki i naprawdę nie wyglądał jak drużyna okupująca dolne rejony tabeli. Bolszewiacy podeszli do meczu bezpardonowo i to właśnie oni pierwsi objęli prowadzenie, nawet trzykrotnie! Dwukrotnie jednak Kąpino potrzebowało zaledwie minuty na odrobienie strat. Na początku drugiej połowy Kamil Woźniak jeszcze strzelił bramkę na 2:3 i na tym skończyły się popisy strzeleckie Mark-Metalu. Ewidentnie był to mecz, zresztą po raz kolejny, Łukasza Kwaśnika, który tym razem strzelił aż 4 bramki, czyli niemalże cały dorobek Kąpina w tym meczu.

5:3 35' Łukasz Kwaśnik

Kąpino: S.Kwaśnik, Ł.Kwaśnik, Rogocki, Roppel, Furman, Ronkowski, Mikuta, Krajnik, Kotłowski, Leske
Bolszewo: Kas, Bujak, Ruciński, B. Woźniak, Patelczyk, Dudziński, K. Woźniak, Wasiniewski, Daszke, Szczygieł, Hennig, Motyka, Lesiuk, Mejer, Andryskowski, Jakubowski

20:15 – JAMA ZŁA – DARK TEAM 4:1 (2:1)

Okrojona kadra Jamy tym razem zmierzyć musiała się z nieprzewidywalnym Dark Teamem. Zespół Siepetowskich zdecydowanie prowadził grę, jednak bramki strzelała Jama. Dobrą robotę wykonywał Michał Morgiel, „kierownica” Jamy, który starał się uspokoić dosyć chaotyczną grę swojego zespołu. Dteam grał mądrze, mając przewagę w posiadaniu piłi, jednak nie dokumentował tego bramkami. Wspomniany wcześniej Morgiel starał się jak mógł, by Jama skończyła to spotkanie z kompletem punktów. Dwukrotnie wspisał się na listę strzelców, a także asystował przy bramce Patryka Rzepiaka, stając się MVP całego spotkania.

Bramki:

1:0 5' Michał Morgiel
1:1 10' Cezary Siepetowski
2:1 14' Patryk Rzepiak
3:1 29' Michał Morgiel
4:1 39' Patryk Rzepiak

Jama: Pionk, Żyła, Rzepiak, Niksa, Rybicki, Malejki, Ruchniewicz, Markowski, Behmke, Labudda, Skrzypczak, Morgiel, Driwa
Dteam: C.Siepetowski, M.Siepetowski, Lider, Kamiński, Bobrucki, Milcarz, Standowicz, Zajk, Kontny, Wesołowski, Tarnowski

21:00 – SPRZĘGŁO WEJHEROWO – ROMANIK REDA 3:2 (1:1)

Do rywalizacji po 3tygodniowej przerwie wrócił Romanik! Po chwilowej absencji zespół braci Janor napotkał na swojej drodze świetnie spisujące się wejherowskie Sprzęgło. Co prawda mecz zaczął się nieźle dla żółtych, bowiem Mariusz Grzywacz wyprowadził swój zespół na prowadzzenie, jednak błąd komunikacji na linii obrońca-bramkarz tego samego zespołu poskutkował rzutem wolnym pośrednim dla Sprzęgła. Strzelający – Mateusz Perszon, uderzył bardzo mocno „pod ladę” nie dając szans golkiperowi, odpowiadając 4 minuty później. Mecz ogólnie był pełen walki, ale fair-play – taki obraz widzieć mogliśmy przez pełne 40 minut.

Drugą połowę znowu otworzył Grzywacz, który dobił strzał z Lorka z wolnego. Jego uderzenie odbiło się od słupka i ostatecznie wpadło dając prowadzenie Romanikowi. Sprzęgło potrzebowało ponownie 4 minut na remis, piękną akcję zapoczątkowaną przez Filipa Schornaka ostatecznie technicznym uderzeniem wykończył ten sam zawodnik. Sprzęgło dostało jakby dodatkowego kopa i zaczęło coraz częściej witać w pole karne rywala,tłamsząc wręcz redzian. Na 2 minut przed końcem Jakub Pieniążek wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie, czego Sprzęgło nie oddało już do końca i dopisuje kolejne 3 oczka na swoim koncie!