Logowanie

Aktualności

Zaległe mecze WLPN I No10.pl - jesień 2018

• autor: blekitni-wejherowo, 2018-11-13 11:17

W poniedziałek 12 listopada został rozegrany zaległy mecz 2 kolejki pomiędzy FC Redą a KS Kniewo, natomiast we wtorek 13 listopada mecz Romanik Reda - Dark Team. Oba mecze były bardzo ciekawe, w obu padło 7 bramek, a walka o zwycięstwo trwała do ostatniej minuty

Relacja poniżej

...

12 listopada 2018 - poniedziałek

Zaległy mecz 2 kolejki

21.00 - FC Reda - KS Kniewo 4-3 (1-1)

Bardzo dobre spotkanie w wykonaniu obu drużyn, śmiało mogące być wizytówką naszych rozgrywek. Obie drużyny grały ofensywny futbol i do samego końca walczyły o zwycięstwo. O wygranej FC Redy przesądził świetny strzał Zbyszka Ellwarta z rzutu wolnego, na minutę przed końcem meczu. Wcześniej Redzianie prowadzili już 3-1, ale KS Kniewo za sprawą Pawła Spławińskiego a potem Krzysztofa Szczygła doprowadziło w 37 minucie do wyniku 3-3.

Wydawało się wówczas że to Kniewo może zadać decydujący cios, szczególnie że w atakach tej drużyny uczestniczyli praktycznie wszyscy znajdujący się na boisku zawodnicy poza bramkarzem Tomkiem Konkolem. Bardzo dobrze z własnej połowy piłkę wyprowadzali Piotrek Bianga i Wojtek Szreder, a bracia Spławińscy wsparci Krzyśkiem Szczygłem robili mnóstwo zamieszania pod bramką FC Redy.

Trzeba jednak przyznać, że chłopaki z Redy również nie pozostawali dłużni. Super grał  strzelec dwóch goli Robert Dettlaff. Jak zwykle mrówczą pracę w ataku wykonywał Maciek Paczkowski, który w 24 minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie, a trzy minuty później wywalczył rzut karny. No i oczywiście wspomniany na początku Zbyszek Ellwart który raz po raz kreował groźne sytuacje po bramką KS Kniewo.

FC Reda do dobrej gry w ofensywie dołożyła jak zwykle determinację i walkę o każdą piłkę w obronie i w efekcie wygrała to bardzo dobrze oglądające się spotkanie.

Oby takich meczów w naszej lidze było jak najwięcej, szczególnie że zawodnicy obu drużyn wzajemnie się na boisku szanowali i skupieni byli na grze. Brawo Panowie.

Zaległy mecz 6 kolejki

21.00 - Romanik Reda - Dark Team 4-3 (2-3)

Przed meczem wydawało się, że gracze Romanika ze względu na skromną kadrę przeciwników spokojnie dopiszą kolejne 3 punkty. Po 40 minutach gry wrażenia były już jednak zupełnie inne. Dark Team nie dość że sprawił Romanikowi mnóstwo problemów w pierwszej połowie, którą zakończył prowadzeniem 3-2, to jeszcze w drugiej połowie po początkowej dekoncentracji i stracie dwóch goli szybko się otrząsnął i uparcie dążył do strzelenia wyrównującej bramki. To, że gol na wagę remisu w efekcie nie padł jest zasługą świetnej postawy Leszka Gołąbka w bramce Romanika Reda. Leszek nie pierwszy raz już w tym sezonie swoimi dobrymi interwencjami zapewnił beniaminkowi naszej ligi korzystny rezultat.

Wyróżnić należy też najlepszego strzelca Romanika Sebastiana Meinę, który otworzył i zakończył strzelanie w meczu z Dark Teamem. Kolejne dobre spotkanie po powrocie do WLPN zaliczył też Wojtek Kafka.

Gracze Dark Teamu jak zwykle zresztą grali bardzo zespołowo, w drużynie tej pojawiło się w porównaniu do ubiegłych edycji sporo młodzieży. Stara gwardia też trzyma całkiem niezłą kondycję fizyczną, co daje całkiem fajną mieszankę na boisku. Nieźle jak zwykle w bramce spisuje się Marcin Siepietowski, w defensywie kolejny dobry mecz zaliczył Sebastian Lider, a jedną z bramek strzelił dla swojej drużyn Mateusz Kamiński. Wzmocnieniem drużyny Dark Teamu jest też z pewnością obecność Bartka Trockiego.

Mimo wyrównanego meczu na  Dark Team i Romanik czekają w najbliższych tygodniach zupełnie różne wyzwania. Romanik może nawet włączyć się w walkę o miejsce na podium naszej ligi. Natomiast przed Dark Teamem ciężka walka o utrzymanie w WLPN.