10 kolejka WLPN I No10.pl jesień '18 - 22 listopada

• autor: ppek, 2018-11-22 23:13

Niestety mamy pierwszego walkowera w tym sezonie, Chopina "za darmo" otrzymuje 3 punkty, bowiem FC Reda nie zdołała zebrać składu. Emocje nadrobiliśmy jednak w następnym starciu pomiędzy Romanikiem, a Gościcinem.

20 listopada 2018, wtorek

20:15 – CHOPINA WEJHEROWO – FC REDA 3:0 w.o.

21:00 – MKS GOŚCICINO – ROMANIK REDA 5:3 (1:1)

Choć mecz lepiej rozpoczął redzki Romanik, to zdecydowaną inicjatywę miało Gościcino. Pomimo już trzech rozegranych meczów w tym tygodniu, MKS grał na dużej świeżości. Przewaga nie była jednak dokumentowana bramkami - okazje seryjnie marnował Ribakowski oraz jego ustawieni niżej koledzy. Dopiero w 14 minucie Artur Zelewski popisał się precyzyjnym, mocnym strzałem w krótki słupek Leszka Gołąbka. Do przerwy mieliśmy remis, bowiem na początku spotkania składną akcję całego zespołu wykończył Patyk.

Druga połowa to już popis niewykrzystanych sytuacji z obydwu stron. Spojenia, obrony bramkarzy, piłka przelatująca pod nogą – taki obraz oglądaliśmy przez pierwsze kilka minut. Działo się jednak sporo, ani Gościcino, ani Romanik nie satysfakcjonował remis. Ekipy wytoczyły działa ofensywne, niekiedy atakując nawet piątką zawodników! W tym całym zamieszaniu idelanie odnalazł się Patryk Szymański, który dwoma strzałami z dystansu uwyciągnął swój zespół na prowadzenie. Wydawało się, że Gościcino przejmie całkowicie inicjatywę, kiedy bramkę na kontakt strzelił Hebel. Emocji nie zabrakło już do końca, wynik był cały czas na styku. Momentem przełomowym i przesądzającym o ostatecznym rozrachunku była bramka Krystiana Klawikowskiego na 5:3 dla Gościcina, kiedy to po długim podaniu zawodnik umieścił piłkę w bramce zmylając tym samym bramkarza przeciwników.

Bramki:

0:1 4' Sebastian Patyk

1:1 14' Artur Zelewski

2:1 27' Patryk Szymański

3:1 28' Patryk Szymański

3:2 29' Hebel

4:2 32' Artur Zelewski

4:3 34' Bartosz Kupski

5:3 36' Krystian Klawikowski

Żółte kartki: Adam Janor (Romanik Reda)