2018-09-13, 20:00

Czas spotkania: 40 min.

13 września 2018 - czwartek

20.00 - Błękitni Wejherowo – Mark-Metal Bolszewo 6-0 (2-0)

Pierwsze 10 minut pierwszej połowy to praktycznie wymiana cios za cios. Jedna i druga drużyna miała swoje okazje do zdobycia inaugurującej sezon bramki – Mark Metal po składnych akcjach całego zespołu dwa razy groźnie zagroził bramce strzeżonej przez bramkarza Błękitnych Wejherowo. Natomiast za sprawą Remigiusza Sarbaka i jego wzorowej „zastawce” Błękitni dobijali się do bramki Mark Metalu. Ostatecznie ta sztuka się udała, wyżej wymieniony zawodnik w błękitnym trykocie „posadził” bramkarza drużyny przeciwnej i wbił piłkę do pustej bramki. Pozostała część pierwszej odsłony należała już do wejherowian, którzy po błędzie przeciwnika podwyższyli wynik na 2:0. Co prawda Mark-Metal miał swoje okazje, lecz w ostatecznym rozrachunku nic nie wpadło.

Ewidentnym planem Błękitnych na drugą połowę było szybkie podwyższenie wyniku i wprowadzenie do gry nieco spokoju. Zmasowane ataki przyniosły jednak oczekiwany skutek dopiero za czwartą próbą! Wcześniej przed stratą bramki w ekstremalnych sytuacjach ekipę z Bolszewa bronił Przemek Bujak, który w dalszej części meczu jeszcze kilka razy popisał się obroną w trudnych sytuacjach. Mark Metal nie zamierzał jednak składać broni! Kolejne próby ataków kończyły się jednak fiaskiem, a zmuszenie do bardziej otwartej gry poskutkowało stratą kolejnych bramek.