herb KS Kniewo
KS Kniewo   Chopina Wejherowo

2018-09-27, 20:15

Czas spotkania: 40 min.

Kłopoty kadrowe Kniewa z pierwszej kolejki z Romanikiem trwają dalej! Ekipa w błękitnych trykotach zmuszona była zacząć mecz jednego mniej. W stosunku do bardzo szerokiej kadry Chopina nie można sobie było wyobrazić innego wyniku jak 3 punkty dla wejherowian. I fakt, Chopina przejęło inicjatywę, coraz śmielej przesuwało się w stronę bramki rywali. Na szacunek zasługuje jednak postawa Kniewa, które potrafiło sobie stworzyć 2 naprawdę dobre sytuacje strzeleckie. W 7 minucie meczu stało się jednak to, co w końcu musiało – Chopina wyszło na prowadzenie, a autorem trafienia był Dawid Łaga. 4 minuty później po pięknej, trójkowej akcji wynik podwyższył Łukasz Iłukowicz. Strata drugiej bramki oraz dojście na plac szóstego zawodnika podziałało na Kniewo bardzo motywująco – kontaktową bramkę zdobył Patryk Ziegert, a dosłownie chwilę po tym jego koledzy byli bliscy trafienia na remis trafiając w poprzeczkę! Wynik na tablicy wyników już do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie, choć każda ze stron miała pojedyncze okazje na podwyższenie dorobku bramkowego.

Drugie 20 minut to zmasowane ataki Chopina, ale też... popis nieskuteczności. Co prawda do Kniewa doszedł nawet zawodnik na rezerwę, jednak zespół tak opadł z sił, że nie był w stanie przeciwstawić się Chopina. Niemoc strzelecka trwała do 28', kiedy to Szymon Zając strzelił trzecią, a 3 minuty później Dawid Łaga czwartą bramkę. W szyki Chopina wszedł większy spokój, a do roboty wzięło się Kniewo! Udało się zdobyć nawet drugą bramkę, jednak było to za by myśleć o zdobyczy punktowej. Na uwagę zasługuje próba Dawida Łagi z początku drugiej połowy, który pięknie złożył się do uderzenia przewrotką.

Bramki:

0:1 7' Dawid Łaga
0:2 11' Łukasz Ilukowicz
1:2 13' Patryk Ziegert
1:3 28' Szymon Zając
1:4 31' Dawid Łaga
2:4 36; Wojtek Szreder
2:5 37' Łukasz Ilukowicz

Żółte kartki: Patryk Ziegert (KS Kniewo)

KS Kniewo: K. Spławiński, P. Spławiński, Konkol, Ziegert, Szreder, Bianga, Patelczyk
Chopina: Łęgowski, Chiliński, Brzózka, D.Łaga, P.Łaga, Szwół, Ilukowicz, Wyszecki, Funk, Podbielski, Krampa, Zając