Błękitni Wejherowo   Kąpino

2018-09-28, 20:15

Czas spotkania: 40 min.

20:15 – BŁĘKITNI WEJHEROWO – KĄPINO 4:4 (3:1)

Mecz otworzyła bramka dla Kąpina. Pomarańczowi już w 3 minucie strzelili pierwszego gola będąc przy tym zespołem przeważającym. Wejherowianie rozkręcali się jednak z minuty na minutę, dzielnie odpierając ataki Kąpina i samemu konstruując ciekawe akcje. Skutkiem była odpowiedź już 5 minut i 9 minut później, kiedy to kolejno Grabowski i Gułajski znajdowali drogę do bramki. Przy stanie 2:1 Kąpino miało idealną sytuację na doprowadzenie do remisu! Sędzia podjął kontrowersyjną dla zainteresowanych decyzję – z linii bramkowej obrona Błękitnych najpierw wybiła piłkę czułą dla mężczyzny częścią ciała, a dobitkę... i to pozostaje do subiektywnej opinii. Niektórzy widzieli rękę, inni bohaterską obronę twarzą. Sędzia podyktował jedenastkę, której ostatecznie Kąpino i tak nie wykorzystało! Chwilę później natomiast to Błękitni podwyższyli wynik za sprawą pięknego uderzenia Pawła Rompcy zza linii pola karnego. Wynik do przerwy 3:1, co było małą niespodzianką!

Druga połowa to popis strzelecki Łukasza Kwaśnika. Pomocnik Kąpina ustrzelił klasycznego hattricka i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Ogólnie druga połowa mogła się podobać, drużyny chciały grać w piłkę, ale Kąpino było nieco lepsze. Prowadziło grę czego skutkiem był wspomniany wcześniej wyczyn Kwaśnika. Błękitni ani myśleli o takim zostawieniu sprawy i na 3 minuty przed końcem świetnie dysponowany w tym spotkaniu Mateusz Gułajski drugi raz wpisał się na listę strzelców. Niespodzianka? Mała na pewno. Sprawiedliwy remis? Wydaje się, że tak, ale to Kąpino prowadziło grę.