herb Romanik Reda
Romanik Reda   FC Reda

2018-09-28, 21:00

Czas spotkania: 40 min.

21:00 – ROMANIK REDA – FC REDA 0:1 (0:1)

Na koniec 3 kolejki mieliśmy okazję obejrzeć kolejne derby. Tym razem Redy! Na przeciwko siebie stanęły ekipy Romanika oraz FC Reda. Pisaliśmy, że Romanik przystąpi do meczu w roli faworyta, ale pisaliśmy także, że na pewno nie będzie to spacerek. I nie był. Brak argumentów z przodu oraz niepoukładane szyki obronne Romanika co chwile sprawdzał w akcjach indywidualnych Maciej Paczkowski. Trzeba przyznać, że jego zespół konstruował także bardzo szybkie i ciekawe kontrataki, a jeden z nich zakończył się bramką. Na minutę przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania wspomniany wcześniej Paczkowski „przełożył” sobie defensora i pewnym strzałem pokonał Gołąbka. Obraz gry nie zmienił się już do końca – Romanik próbował atakować, ale nie był w stanie przedostać się przez szczelną obronę FC Redy.

Bramki:

0:1 19' Maciej Paczkowski

Żółte kartki: Szajerka (FC Reda)

Romanik: Arek Janor, Adam Janor, Kupski, Pek, Meina, Gołąbek, Lorek, Rosenkranz, Dampc, Szczypior, Patyk

FCReda: Ziemann, Szajerka, Gurzęda, Paczkowski, Tafil, Dampc, Ł. Dopke, D. Dopke, Bukowski, Długowolski, Dettlaff