herb KS Kniewo
MKS Gościcino   KS Kniewo

2018-10-25, 21:00

Czas spotkania: 40 min.

Bardzo ważny mecz jeżeli chodzi o układ dolnej części tabeli! Ciekawy, jeżeli chodzi o przebieg – z początku widoczną przewagę miało Gościcino, które starało się tworzyć przeróżne ataki. Pierwszą bramkę zdobyło jednak Kniewo, które postawiło na kontrataki i błędy przeciwnika. Piękne podanie jedniego z braci Spławińskich na bramkę zamienił Krzysztof Szczygieł. Gol nie podciął skrzydeł drużynie z Gościcina, która w dalszym ciągu pozostawała w natarciu. Upragnione trafienie przyszło po rzucie rożnym, kiedy to Mateusz Pawłowski uderzeniem głową doprowadził do remisu. Chwilę później indywdualna akcją popisał się Mateusz Białk, który po kilku zwodach niemalże przełamał ręce golkipera Kniewa. Na uwagę jednak zasługuje trafienie na 2:2 autorstwa Pawła Spławińskiego, który uderzył technicznie po okienku bramki. Połowę zakończyła bramka tego samego zawodnika na 2:3!

Drugą połowę otworzył dobrze dysponowany tego dnia Mateusz Białk, który bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego doprowadziłdo remisu. Piłka po uderzeniu odbiła się rykoszetem od tłumu zebranego w polu karnym i totalnie zmyliła bramkarza Kniewa. Mecz mocno się wyrównał, dużo gry toczyło się w środku pola. Na 11 minut przed końcem nie lada techniką popisał się Wojtek Szreder, który skierował piłkę do bramki bezpośrednio z cornera! To troszkę odjęło wiatru bandzie Białka, co skrzętnie wykrzystał trzeci raz tego dnia Paweł Spławiński. Ten niewysoki zawodnik wykorzystał piękne długie podanie i z wysokości linii pola karnego skierował piłkę do bramki uderzeniem głową ustalając tym samym wynik spotkania. Czy wynik spotkania odzwierciedla sytuacje boiskową? Nie do końca, trudno określić stronę przeważającą. Prawda jednak jest taka, że liczy się co w sieci.

3:5 33' Paweł Spławiński

Gościcino: Białk, Ribakowski, Klawikowski, Zelewski, Szymański, Hewelt, Miotk, Pawłowski, Ziemann, Dobrzewiński
Kniewo: P.Spławiński, K.Spławiński, Konkol, Ziegert, Szreder, Bianga, Patelczyk, Majewski, Uzdrowski, Jurgielewicz, Lesner, Pranga, Morawski, Chyła, Kummer, Szczygieł, Rompca