herb Błękitni Wejherowo
Jama Zła   Błękitni Wejherowo

2018-11-16, 20:15

Czas spotkania: 40 min.

Mecz rozpoczął się dość niespodziewanie, bowiem Karol Pionk po indywidualnej akcji wyprowadził swój zespół na prowadzenie! Jak się później okazało, nie było to przypadkiem. Jama potrzebująca punktów jak powietrza grała bardzo mądrze, osadzona na swojej połowie liczyła na kontry. A te okazywały się zabójcze, bowiem do przerwy prowadzenie zostało podwyższone o 2 oczka m.in. po pięknej zespołowej akcji, piłkę jak na tacy otrzymał Patryk Malejki, który lekką podcinką pokonał golkipera rywali. Błękitni nie przypominali niczym ekipy z początku sezonu.

Drugie 20 minut to nawałnica ataków Błękitnych, którzy ostatecznie „doszli” tylko na 3:2! Wejherowianie jakby wrócili na swoje tory, choć zaliczka rywali z pierwszej połowy okazała się nie do odrobienia. Jama opadła z sił (tylko jedna zmiana) i tylko odpychała ofensywę wejherowian. Błękitni w ostatnich 2 minutach mieli dwie okazje do strzelenia bramki na remis, ale ostatecznie się to nie udało.

Pierwsza połowa ustaliła wynik całego spotkania, Błękitni byli bardzo blisko, ale cel osiągnęła Jama. Typowy mecz na remis.